Fotorelacje

Będzie miliardowe zamówienie dla Huty

Będzie miliardowe zamówienie dla Huty

Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej odebrał pierwsze dziewięć armato haubic Krab, które zapoczątkowują wielki kontrakt dla Huty Stalowa Wola. Minister goszcząc w tym zakładzie zapowiedział, że to w Stalowej Woli będą produkowane podwozia do Krabów.

|Bernard Cichocki, prezes HSW podkreślał, że zakład będący częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, aktywnie uczestniczy w budowaniu potencjału obronnego Polski. – Nasze produkty znakomicie wpisują się w pogram modernizacji technicznej wojska polskiego. To tu powstaje moździerze Rak, to tu jest produkowany Krab, to tu pracujemy nad nowymi produktami – mówił. Zaznaczał, że produkty HSW są bardzo zaawansowane technologicznie, a do tego potrzebna jest wykwalifikowana kadra, która stale jest pozyskiwana, m.in. dzięki współpracy z uczelniami
Jak zapewniał, zwracając się do ministra Macierewicza, na całym etapie produkcji, bezpieczeństwo kraju, bezpieczeństwo użytkowników, czyli żołnierzy polskiej armii jest priorytetem.

Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zauważał jak ważna jest HSW w polskim przemyśle zbrojeniowym. Przypomniał, że w przeszłym roku będzie bardzo ważna rocznica, powstania Centralnego Okręgu Gospodarczego, który stworzył podwaliny rozwoju gospodarczego Rzeczpospolitej Polskiej. – Odbudowujemy na nowo Centralny Okręg Przemysłowy, w oparciu o przemysł obronny, w oparciu o Stalową Wolę. Przygotowujemy tutaj największe w historii Polski zamówienie dla polskiego przemysłu obronnego. I nie przypadkiem będzie ono pokrywało się z tą znakomitą rocznicą. Polski przemysł, Stalowa Wola, serce tego przemysłu będzie ważnym elementem na mapie bezpieczeństwa gospodarczego kraju, a ludzie tu pracujący będą mieli poczucie stabilizacji i godnej pracy – zaznaczał prezes PGZ.

Antoni Macierewicz, podkreślał, jak bardzo ważne jest to, że polskie zakłady zbrojeniowe mogą wyposażać narodową armię, a tym samym zapewniać bezpieczeństwo krajowi.

– Z dumą patrzę na te wyroby, armato haubicę Krab, na moździerz samobieżny Rak, na wszystko co tutaj powstało i powstaje. Pan prezes z dumą mówił o możliwościach eksportowych. Cieszę się z tego, ale nie ukrywam, że najbardziej cieszę się z tego, że armato haubice Krab mają donośność ponad 40 km. To daje nam rzeczywiście możliwość skutecznej obrony i o to chodzi, o modernizację wojska, czego te dziewięć, odebranych na pół roku przed terminem, sztuk Kraba, najlepiej świadczy o tym, jak państwo, z jaką determinacją, gotowością podchodzicie do jak najszybszego wyposażenia Polski w najsprawniejszy i najskuteczniejszy sprzęt. Jak dobrze pracujecie, jak dobrze pracuje huta Stalowa Wola. W imieniu armii, w imieniu wojska Rzeczpospolitej odbieram te pierwsze dziewięć Krabów, które zapoczątkowują wielki kontrakt, przekraczający cztery miliardy złotych, który będzie tu ulokowany dla dobra, siły i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej – dziękował minister pracownikom Huty, którzy jak podkreślał, tworzą ten najnowocześniejszy zakład przemysłowy, którego funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce. – Żebyśmy nigdy nie byli zdani na cudzą łaskę i niełaskę, żebyśmy mogli sami się bronić. To co nowego zdarzyło się w ciągu tego roku, to determinacja, by te prace były przede wszystkim realizowane polskimi rękoma, byśmy tutaj w Polsce rozwijali przemysł obronny i by stał się on głównym nośnikiem nowoczesności i rozwoju nowoczesnej Polski. |Wy jesteście w tym dziele pierwszymi i za to dziękuję – mówił minister do pracowników HSW.
Zapowiedział także, że podwozia do Kraba, które są obecnie są produkowane na licencji, będą produkowane w Stalowej Woli.

Joanna Piechuta

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020