W Stalowej Woli

Będzie nowa droga w mieście – boczna Okulickiego

Będzie nowa droga w mieście – boczna Okulickiego

Samorząd przygotowuje się do przebudowy i modernizacji placu targowego przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli.  By inwestygacja ta mogła spełnić swoje funkcje konieczny jest odpowiedni dojazd do tego miejsca. Dlatego też na ostatniej sesji rady miasta radni podjęli decyzję o przekazaniu 60 tys. zł na prace projektowe związane z budową ulicy dojazdowej do tych obiektów.   

W planach jest budowa dwóch hal targowych. Jedna w ramach projekt pn. „Zielony rynek”, czyli hala  – zieleniaka, oraz większa hala, w której będzie handel innymi artykułami przemysłowymi. Zieleniak będzie za budynkiem Pioniera, tym w którym są lodziarnie,  a druga w tzw. „lasku”.
Ten układ komunikacyjny, który tam jest obecnie absolutnie nie pozwala na bezpieczne użytkowanie  tych obiektów, prowadzenia tam działalności. A koniczne jest zapewnienie odpowiednich warunków przeciwpożarowych, dojazdu straży pożarnej. Dlatego też  musi być wprowadzone nowe, odpowiednie rozwiązanie komunikacyjne.
W związku z tym projekt zakłada skomunikowanie tych  dwóch hal z ulicą Okulickiego. Nowa droga będzie biegła od wjazdu przy obecnej hali targowej przy rondzie, następnie będzie skręcać w lewo za budynkiem hali targowej, dalej między dwoma nowymi obiektami  do budynku PSS Społem, a następnie między budynkiem PSS Społem, a Tesco będzie się łączyć z ul. Okulickiego.  Nowa droga roboczo została nazwana – ul. Okulickiego boczna.

Cała ta inwestycja wraz z budową hal i przebudową układu komunikacyjnego, ma kosztować 5 mln zł. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 2 mln zł.
Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, przebudowa stalowowolskiego targowiska ma zapewnić rożne rozwiązanie dla kupców, dzięki czemu będą oni mogli handlować tak na zewnątrz jak i w środku. Będzie też wysoki standard, jeśli chodzi o zaplecze sanitarne. Ponadto mają być też udogodnienia dla klientów, czyli  lepszy dojazd i możliwość zaparkowania, co obecnie nie zawsze jest łatwe.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021