W Stalowej Woli

Będzie nowa linia autobusowa w Stalowej Woli

Będzie nowa linia autobusowa w Stalowej Woli

Od września ma być wprowadzony nowy rozkład jazdy w komunikacji miejskiej w Stalowej Woli.  Zmiany te mają być bardziej przyjazne dla pasażerów, a jednoczenie zachęcać do korzystania z transportu zbiorowego.

Wielu mieszkańców narzeka na obecny rozkład jazdy, że jest niedostosowany do potrzeb pasażerów. Bardzo często jest tak, że w przeciągu kilkunastu minut z przystanku odjeżdżają wszystkie autobusy kursujące na danej linii, a potem przez godzinę czy dłużej nic nie jedzie. Ponadto na odleglejsze od centrum osiedla, autobusy jeżdżą dużo rzadziej, a najgorzej jest w weekendy. Dlatego ich mieszkańcy upominają się o częstsze kursy. Podobnie też jest z dojazdem do sąsiednich gmin, które obsługuje stalowowolski przewoźnik.
Obecnie trwają prace nad nowym rozkładem jazdy. Dlatego jest to dobry moment, by mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i propozycje. Można to robić drogą mailowa, telefonicznie lub przez facebooka. Najlepiej, żeby to były konkretne, uzasadnione propozycje.  Pracownicy wszystkie te uwagi będą rozważać i niewykluczone, że część będzie wprowadzona.
Obecnie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie to będą zmiany, gdyż cały czas trwa nad nimi praca. Wiadomo już, że ma powstać nowa linia do Rozwadowa, która będzie objeżdżać całe miasto.  Dzięki temu, to osiedle będzie lepiej skomunikowane.

Przewoźnik wychodząc naprzeciw mieszkańcom, chcąc by więcej osób korzystało z komunikacji zbiorowej, wprowadza wiele udogodnień. Np.  osoby po 70. roku życia podróżują za darmo, podobnie jak emeryci i renciści po 60. roku życia,  którym przysługuje bilet wolnej jazdy, a obecnie uczniowie mogą skorzystać z biletu wakacyjnego. Ponadto, by poprawić ekonomiczność przejazdów na tych kursach, na których jest mniej pasażerów będą jeździć małe autobusy, na które już został ogłoszony przetarg.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021