W Stalowej Woli

Będzie nowa miejska strona internetowa – dla seniorów

Będzie nowa miejska strona internetowa – dla seniorów

Z pomysłem stworzenia strony internetowej, na której znajdą się rożne informacje dotyczące osób w wieku 60 + wyszła Miejska Rada Seniorów w Stalowej Woli.  Chcą, by informacje na temat tego,  co się dzieje w mieście, a dotyczy tej grupy osób można było znaleźć w jednym miejscu.

Jak zaznaczają w Stalowej Woli dużo się dzieje na rzecz seniorów, są organizowane rożne spotkania, wydarzenia kulturalne, jednak informacje na ten temat są rozproszone. Nie ma ani fizycznego, ani wirtualnego miejsca, w którym by były skumulowane.  Zatem chcą, żeby osoba, która potrzebuje konkretnej wiedzy pomocy wiedziała, gdzie może uzyskać wszelkie informacje. Dlatego też powstał pomysł stworzenia strony, jak również utworzenia centrum seniora.

Seniorzy mają już zgodę od prezydenta miasta na powstanie takiej strony. Jak zaznacza Krystyna Mierzwa, radna Miejskiej Rady Seniorów, nie wszyscy korzystają z Internetu, jednak są i tacy którzy nie mają z tym problemu. – Są osoby, które nie posiadają jeszcze tej umiejętności, ale jeśli stworzy im się warunki, to nauczą się i będą korzystać z sieci. A ponadto nawet ci, którzy nie korzystają i nie będą korzystać z Internetu, to mają znajomych, dzieci, wnuków, którzy te potrzebne informacje będą mogli dla nich znaleźć. Do nas należy w tej chwili opracowanie projektu tej strony zastanowienie się, co powinno się na niej znaleźć, żeby tam były pełne informacje. Myślę, że jak wspólnie do tego podejdziemy, to będzie to pożyteczne nie tylko dla seniorów, ale również pośrednio dla młodszego pokolenia. Bo tata, mama, dziadek, babcia zadowolona z życia, to   mniejszy kłopot dla dzieci i wnuków – mówiła Krystyna Mierzwa.

Joanna Piechuta     

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021