kultura i rozrywka

Będzie nowy plac zabaw na osiedlu Fabrycznym

Będzie nowy plac zabaw na osiedlu Fabrycznym

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące wybrania koncepcji placu zabaw, który powstanie na osiedlu Fabrycznym. Koncepcja placu zabaw powstała w konsekwencji spotkań osiedlowych, na wniosek mieszkańców tego osiedla. Konsultacje potrwają do 12 lutego a swoje uwagi należy zgłaszać na adres mailowy um@stalowawola.pl.

Nowy plac zabaw usytuowany ma być przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 za pasażem przy ogrodzeniu, w miejscu lasku. Część placu będzie znajdować się w zacienieniu ze względu na urządzenia, które nie mogą podlegać ciągłemu nasłonecznieniu. Budowa placu podzielona zostanie na trzy etapy: część dla młodszych dzieci, nieco starszych oraz siłownia terenowa, o którą prosili mieszkańcy osiedla. Koszt całej inwestycji wynosić będzie od 150 tys. zł do 200 tys. zł, w zależności od użytej nawierzchni.

– Serdecznie zapraszam do konsultacji. Naszym celem jest wybranie rozwiązania, które będzie przyjęte z satysfakcją. Konsekwentnie realizujemy wnioski składane przez mieszkańców podczas spotkań osiedlowych – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. – Kwestia placu zabaw na osiedlu Fabrycznym nie była rozwiązana od lat. Mieszkańcy bloków przy Miejskim Domu Kultury nie mieli do tej pory bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw – dodaje włodarz miasta.

Podczas osiedlowych spotkań z mieszkańcami Stalowej Woli, które odbyły się we wrześniu i październiku 2015 roku, mieszkańcy osiedla Fabrycznego zgłaszali problem braku placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Lokatorzy przyznali także, iż w okolicy brakuje miejsca, gdzie można spędzić czas z dzieckiem. Co prawda nieopodal znajduje się Ogródek Jordanowski, lecz nie jest on przystosowany dla małych dzieci. Teren pod nowy plac zabaw został zaprojektowany tak, aby miejsce do zabaw i spędzenia czasu na świeżym powietrzu znalazły dzieci, młodzież, ale również osoby starsze.

Poniżej prezentujemy dwie koncepcje placu zabaw.

Stalowa Wola koncepcja 1_1

Stalowa Wola koncepcja 1_9

źródło: UM Stalowa Wola

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021