W Stalowej Woli

Będzie nowy przystanek kolejowy w Stalowej Woli

Będzie nowy przystanek kolejowy w Stalowej Woli

Linia kolejowa Lublin – Stalowa Wola Rozwadów będzie modernizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Projekt ten, w który mocno wpisuje się także Stalowa Wola, opiewa na kwotę 0,5 mld zł.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, projekt obejmuje elektryfikację tej linii kolejowej, a także ważne działania modernizacyjne, w tym również na stacji Rozwadów. – Jest to pierwszy projekt kolejowy realizowany w ramach wielkiego projektu obejmującego modernizację tzw.  wschodniej magistrali kolejowej. Obejmuje również działania inwestycyjne na terenie Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego. W tym w studium wykonalności znalazły się wnioski kierowane przez nas, o które bardzo zabiegaliśmy. Chcieliśmy, by na wykokosi parku w Charzewicach powstał przystanek kolejowy. Dzięki temu zerwiemy tę mało chlubną sytuację, że pociągi relacji warszawskiej zatrzymują się  na dworcu Stalowa Wola – Pilchów. To również dla nas realizacja ważnego przedsięwzięcia  inwestycyjnego, które bardzo mocno wpisuje się w plany modernizacji ul. Sandomierskiej, czyli stworzenie ważnego zaplecza,  infrastruktury parkingowej dla  parku w Charzewicach – mówił prezydent. Zaznaczał, że są to inwestycje w całości realizowane przez Budżet Państwa ze  środków europejskich, nie dotykają wydatków budżetu miasta, ale powiększają jego majątek i wpisują się w strategię rozwoju.

Jak informują Polskie Linie Kolejowe w ramach tego projektu planowana jest przebudowa peronów na stacjach i przystankach oraz budowa nowych przystanki w Charzewicach i Zaklikowie. Poprawi to dostęp do komunikacji kolejowej i komfort obsługi pasażerów. Podróżni będą mieć do dyspozycji nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz oświetlenie. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Także wymienione zostaną tory, czego efektem będą krótsze przejazdy i podwyższenie prędkości pociągów do 120 km/h. PLK przebuduje również mosty, wiadukty i przepusty, a dzięki nowym urządzeniom zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ponadto inwestycja przewiduje budowę 11 przejść dla pieszych wraz z labiryntami, chodnikami i dojściami do peronów. Nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią płynny przejazd pociągów oraz zwiększenie przepustowości – przejazd większej liczby pociągów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021