W Stalowej Woli

Będzie nowy przystanek kolejowy w Stalowej Woli

Będzie nowy przystanek kolejowy w Stalowej Woli

Linia kolejowa Lublin – Stalowa Wola Rozwadów będzie modernizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Projekt ten, w który mocno wpisuje się także Stalowa Wola, opiewa na kwotę 0,5 mld zł.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, projekt obejmuje elektryfikację tej linii kolejowej, a także ważne działania modernizacyjne, w tym również na stacji Rozwadów. – Jest to pierwszy projekt kolejowy realizowany w ramach wielkiego projektu obejmującego modernizację tzw.  wschodniej magistrali kolejowej. Obejmuje również działania inwestycyjne na terenie Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego. W tym w studium wykonalności znalazły się wnioski kierowane przez nas, o które bardzo zabiegaliśmy. Chcieliśmy, by na wykokosi parku w Charzewicach powstał przystanek kolejowy. Dzięki temu zerwiemy tę mało chlubną sytuację, że pociągi relacji warszawskiej zatrzymują się  na dworcu Stalowa Wola – Pilchów. To również dla nas realizacja ważnego przedsięwzięcia  inwestycyjnego, które bardzo mocno wpisuje się w plany modernizacji ul. Sandomierskiej, czyli stworzenie ważnego zaplecza,  infrastruktury parkingowej dla  parku w Charzewicach – mówił prezydent. Zaznaczał, że są to inwestycje w całości realizowane przez Budżet Państwa ze  środków europejskich, nie dotykają wydatków budżetu miasta, ale powiększają jego majątek i wpisują się w strategię rozwoju.

Jak informują Polskie Linie Kolejowe w ramach tego projektu planowana jest przebudowa peronów na stacjach i przystankach oraz budowa nowych przystanki w Charzewicach i Zaklikowie. Poprawi to dostęp do komunikacji kolejowej i komfort obsługi pasażerów. Podróżni będą mieć do dyspozycji nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz oświetlenie. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Także wymienione zostaną tory, czego efektem będą krótsze przejazdy i podwyższenie prędkości pociągów do 120 km/h. PLK przebuduje również mosty, wiadukty i przepusty, a dzięki nowym urządzeniom zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ponadto inwestycja przewiduje budowę 11 przejść dla pieszych wraz z labiryntami, chodnikami i dojściami do peronów. Nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią płynny przejazd pociągów oraz zwiększenie przepustowości – przejazd większej liczby pociągów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021