W Stalowej Woli

Będzie nowy przystanek w mieście na trasie linii „H”

Będzie nowy przystanek w mieście na trasie linii „H”

Nowy przystanek ma powstać przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, nieopodal kompleksu handlowego i zajezdni Miejskiego Zakładu Komunalnego. W to miejsce wiele osób przejeżdża na zakupy, a najbliższe przystanki są nieco oddalone. Bezpośredni dojazd jest zatem możliwy tylko autem.

Jak wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, przystanek ma powstać na wniosek inwestora, który ma w tym miejscu punkty handlowe. Zwrócił się on do gminy z prośbą o jego wytyczenie. Chce zwiększyć dostępność komunikacyjną, a co za tym idzie atrakcyjność tego miejsca dla klientów. Pozytywną opinię w sprawie lokalizacji przystanku w tym rejonie wydał już MZK, który jest operatorem transportu zbiorowego. Jak zaznacza prezydent, ostateczna decyzja o powstaniu przystanku należy do zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Dlatego też, w związku z otrzymanym przez miasto wnioskiem o utworzenie przystanku komunikacji publicznej, wymagane jest przyjęcie drogą uchwały Rady Miejskiej wstępnej jego lokalizacji. Na dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji radni będą decydować w tej sprawie. Jeśli już zarządca drogi będzie miał uchwałę, wtedy zdecyduje czy w tym miejscu powstanie przystanek, a także o ostatecznej lokalizacji, uwzględniając charakter drogi oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dodatkowo będzie też konieczność poszerzenia obecnego wjazdu i zjazdu na ul. KEN i w tej sprawie zarządca również musi wyrazić zgodę.

Przystanek ten przyczyni się też do lepszego wykorzystania komunikacji miejskiej, a co za tym idzie zmniejszenia ruchu samochodowego. Warto wspomnieć, że w mieście funkcjonuje już linia handlowa „H” i przystanek ten ma być właśnie na jej trasie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021