W Stalowej Woli

Będziemy jeździć nowoczesnymi autobusami

Będziemy jeździć nowoczesnymi autobusami

Stalowa Wola podpisała umowę z firmą Autosan na dostawę 6 nowych autobusów, które będą w barwach miasta. Umowa opiewa na kwotę ponad 6 mln zł  Zakup tych pojazdów jest jednym z elementów dużego projektu mającego na celu stworzenie nowoczesnej i przyjaznej komunikacji, w ramach którego do miejskiego taboru trafi w sumie 19 nowych autobusów.

– To taki okres, kiedy polskie bociany pewnie już dolatują do Afryki, albo już tam są, natomiast my w Stalowej Woli  witamy nasze polskie bociany Autosan, markę, która tak mocno jest wpisana w historię polskiej motoryzacji. Autosan również jest związany ze Stalową Wolą za pośrednictwem Huty Stalowa Wola i Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która dokonał wskrzeszenia tej marki. Pokazując, że polskie firmy są w stanie produkować na najwyższym poziomie i konkurować z najlepszymi polskimi i zagranicznymi firmami – mówił prezydent Lucjusz Nadebreżny.

Dziś odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Autosanem, na którym był obecny Michał Stachura, prezes Autosanu, a także Adam Lesiński, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowe
– Mimo, że te autobusy z wyglądu przypominają, te standardowe, które jeżdżą od 5 lat w Rzeszowie, to mają technologicznie zupełnie nowe rozwiązania. 70 procent technologii tego autobusu jest przebudowane. Nie odbiega ono niczym od naszej zagranicznej konkurencji.  Dziękuję panu prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za obdarzenie nas zaufaniem – mówił prezes Autosanu. Zaznaczał, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy firma ma podpisaną umowę na dostawę 60 autobusów, a do końca roku liczba ta zwiększy się do ponad  100.  Dodał, że w październiku Stalowa Wola jest drugim miastem z Podkarpacia, które postawiło na autosany.

Adam Lesiński, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podkreślał, iż istotne jest to, że Autosan sprzedaje autobusy na rynku cywilnym. –  Nic tak nie cieszy jak weryfikacja przez klienta, nie jak w naszym przypadku wojskowego, tylko cywilnego. Prezydent Stalowej Woli decydując się na zakup tych autobusów, świadczy o tym, że wybrane autobusy spełniają bardzo wysokie wymagania jakie zostały postawione w przetargu. I to nas bardzo cieszy – mówił członek zarządu PGZ.

Jak podkreślał prezydent Lucjusz Nadbereżny, zamówienie to było w pełni konkurencyjne, Autosan  walczył z drugim dużym dostawcą firmą Solaris.  Autosan przedstawił najlepszą ofertę cenową i jakościową

Nowe autobusy mają tworzyć cały nowy układ nowoczesnej i przyjaznej dla mieszkańców komunikacji publicznej. W ramach całego projektu zostanie zakupione w sumie 19 autobusów: 10 autobusów elektrycznych dostarczy firma Solaris, 6 średnich Autosan i 3 małe Automet.
Dostawa wszystkich autobusów powinna się zakończyć pod koniec czerwca przyszłego roku.
Wszystkie umowy na dostawę są już podpisane.

Ale to nie tylko pojazdy, ale także cała infrastruktura zachęcająca do tego, by korzystać z komunikacji publicznej, czyli 30 nowoczesnych przystanków z elektroniczną informacją pasażerską, WI – FI, monitoringiem. Będą także 3 biletomaty na mieście, a także karty  miejskie.
Całe zamówienie opiewa na kwotę 33,5 mln zł.
Najstarsze autobusy z miejskiego taboru zostaną wycofane i mają zostać sprzedane.

Jeśli chodzi o pojazdy z Autosanu, będą to autobusy SANCITY 10 LF o długości 10,5 m , z silnikiem CUMMINIS, automatyczną skrzynią biegów. Komfort pasażerom mają zapewniać: klimatyzacja, gniazda USB, system informacji pasażerskiej, bilet elektroniczny, monitoring. W pojazdach będzie 87 miejsc, w tym 22 siedzące.

Najstarsze autobusy z miejskiego taboru zostaną wycofane i mają zostać sprzedane.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021