Beniaminek płaci frycowe

Długo wyczekiwane rozgrywki o mistrzostwo 2 ligii koszykówki , wkońcu się rozpoczęły. W pierwszej kolejce beniaminek ze Stalowej Woli udał się do Łodzi na mecz z miejscową drużyną AZS UŁ Szkoła Gortata. Wszyscy byli ciekawi jak nasz zespół który w przerwie letniej nie został zasilony żadnymi wzmocnieniami wypadnie na tle 2-ligowca.

Zielono-czarni na przeciw doświadczeniu i lepszym warunkom fizycznym chcieli przeciwstawić ambicje i młodzieńczy zapał większości naszego zespołu. Jednak już pierwsza przegrana 34:21 kwarta pokazała, że gospodarze będą bardzo wymagającym przeciwnikiem. Druga kwarta w naszym wykonaniu wygladała już nieco lepiej, w wykonaniu podopiecznych Bogdana Pamuły. Stalowcy grali jak równy z równym przegrywając tą kwartę zaledwie 3 punktami, głównie za sprawą najlepszego zawodnika w tym meczu czyli Rafała Partyki (23pkt, 5 zbiórek, 2 asysty). Jednak to nie wystarczało na wiele i do przerwy Stal przegrywała 41:57. Każdy kto choć trochę interesuje się stalowowolską koszykówką wie, że w tym sezonie nasz młody zespół będzie zbierał porzede wszysztkim doświadczenie, którego poza Jackiem Wojtanowiczem i Rafałem Partykom, reszcie zawodników brakuję, z prostej przyczyny, mianowicie młody wiek. Tym bardziej cieszy dobra postawa naszego zespoły w 3ciej kwarcie, którą zielono-czarni zremisowali 15:15. Ambicji nie brakło naszym zawodnikom także w ostatniej kwarcie, którą znów przegrali zaledwie 3 punktami, a cały mecz 69:88.

Mimo niekorzystnego wyniku trzeba pochwalić naszych zawodników za ambitną walkę. Z każdego spotkania na 2go ligowym szczeblu, nasi zawodnicy będą starać się czerpać jak najwięcej doświadczenia i pozostaję mieć tylko nadzieje, że z meczu na mecz, nasza Stal będzie coraz groźniejsza dla przeciwników.

Kolejne spotkanie nasi koszykarze rozegrają już 10go października, o godzinie 18:00, w hali Mosir w Stalowej Woli. Przeciwnikiem Stalowców będzie zespół MKS Start SA Lublin.