Bezbramkowy remis w Zambrowie

W szóstej kolejce rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi, piłkarze Stalówki wybrali się do niewielkiego Zambrowa, na mecz z miejscową Olimpią. Gospodarze do tej pory w 5 spotkaniach zdołali wywalczyć 5 pkt. Z takim dorobkiem piłkarze Olimpii zajmowali 12 miejsce w tabeli. Natomiast zielono-czarni zgromadzili punktów 7 i zajmowali miejsce 8.

Po pierwszym gwizdku piłkarze grali spokojnie, żaden z zespołów nie chciał ryzykować i gra toczyła się w środkowej części boiska. Przewagę optyczną na początku jak i przez resztę pierwszej połowy mieli podopieczni Jaromira Wieprzęcia. Jednak to gospodarze jako pierwsi groźnie zaatakowali. W 9 min. Pomorski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, piłka przeleciała tuż obok lewego słupka bramki gości. W 11 min. prostopadłym podaniem został obsłużony Tomasz Płonka. Jednak jego uderzenie zablokował obrońca. Nim minęło pierwsze 30 min gry najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli gospodarze, jednak strzał główką jednego z zawodników Olimpii, wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Tomka Wieteche. W 40 min. mogło być 0:1, jednak w ostatniej chwili obrońcy Zabrowa wybili piłkę, która zmierzała do znajdującego się w świetnej sytuacji, Tomka Płonki. Tak jak się zaczęła, tak się skończyła pierwsza połowa, czyli 0:0.

Druga połowa niestety nie wyglądała dużo lepiej. Gra zarówno z jednej, jak i z drugiej strony nie porywała. Obie drużyny nie miały pomysłu na przeciwnika. Na plus można zaliczyć to, że znów początek drugich 45 min to optyczna przewaga naszego zespołu. 52 min. pierwsza groźniejsza sytuacja w tej części gry. Grzybowski strzałem zza pola karnego, kończy atak pozycyjny gospodarzy, piłka jednak po jego uderzeniu zostaje zablokowana przez naszych obrońców. W 61 min. w pole karne wbiegał Tomasz Płonka, jednak świetnie zachował się jeden z obrońców gospodarzy, wybijając piłkę wślizgiem, tuż z przed nóg naszego napastnika. Pięć min. później gospodarze przeprowadzili groźny atak, zakończony strzałem Kuczałka z przed pola karnego. Na całe szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką naszej bramki. W tej części gry to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, z kolei nasi zawodnicy nastawili się na grę z kontrataku. W 73 min. Grzybowski doszedł do świetnej sytuacji , gdy próbował strzałem głową z najbliższej odległości pokonać Wietechę, ta sztuka jednak mu się nie udała. Górą był nasz golkiper. Odpowiedz stalowców była natychmiastowa, gdy po szybkiej akcji na strzał z około 25 metrów zdecydował się Jagiełło. Strzał jednak pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli zadać decydujący cios. Jastrzębski zszedł z lewego skrzydła do środka, i technicznym strzałem starał się zdobyć gola. Świetna interwencja ,,Balona’’ zapewniła nam jeden punkt. Stal nie potrafiła po raz kolejny zwyciężyć na wyjeździe. Kolejny mecz zielono-czarni rozegrają w Stalowej Woli ,5 września o godz. 16:00 z GKS-em Tychy.

Stal: 1. Tomasz Wietecha – 9. Adrian Bartkiewicz, 5. Grzegorz Wawrzyński, 21. Michał Bogacz, 15. Marcin Kowalski – 6. Dawid Jabłoński (80, 11. Dawid Przezak), 8. Michał Kachniarz, 23. Paweł Giel (71, 16. Mateusz Jagiełło), 10. Damian Łanucha, 7. Mateusz Kantor – 18. Tomasz Płonka (67, 26. Przemysław Oziębała)