Kronika Policyjna

Bezdomni pod szczególną ochroną

Bezdomni pod szczególną ochroną

Od minionego czwartku, kiedy nastąpiły znaczne spadki temperatur, stalowowolscy policjanci otrzymali wiele sygnałów o osobach bezdomnych. Podczas minionego weekendu takich interwencji było trzy. Nie wszyscy bezdomni chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Policjanci jesienią i zimą częściej kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, w których bezdomni przebywali w poprzednim sezonie i ustalają nowe, których przybywa przed zimą.

Osoby bezdomne adaptują na prowizoryczne „mieszkania” pustostany, pergole śmietnikowe, altanki działkowe, komórki, piwnice, stawiają namioty na terenach leśnych. Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują potrzebujących schronienia o adresach schronisk i zachęcają do korzystania z ich pomocy. Często jednak bezdomni odmawiają i nie chce korzystać z oferowanych rozwiązań.

15 stycznia br. tuż po godz. 18 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie leżącym na ziemi przy ulicy Skoczyńskiego w pobliżu szkoły muzycznej. Funkcjonariusze znaleźli tego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi był to 54-letni bezdomny. Był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 2,56 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Z oferowanej pomocy nie chciał skorzystać 60-letni mężczyzna przebywający w okolicy wiaduktu w Stalowej Woli. 17 stycznia około godz. 18.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym w tym miejscu. Policjanci nakłaniali go by skorzystał z oferowanej pomocy, ale on zdecydowanie odmówił.

W tym samym dniu około godz. 18.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie koczującym w szałasie w rejonie ulicy Przemysłowej. Funkcjonariusze znaleźli tego człowieka. Był nim 48-letni bezdomny. 48-latek był trzeźwy, on również odmówił pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021