Kronika Policyjna

Bezdomni pod szczególną ochroną

Bezdomni pod szczególną ochroną

Od minionego czwartku, kiedy nastąpiły znaczne spadki temperatur, stalowowolscy policjanci otrzymali wiele sygnałów o osobach bezdomnych. Podczas minionego weekendu takich interwencji było trzy. Nie wszyscy bezdomni chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Policjanci jesienią i zimą częściej kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, w których bezdomni przebywali w poprzednim sezonie i ustalają nowe, których przybywa przed zimą.

Osoby bezdomne adaptują na prowizoryczne „mieszkania” pustostany, pergole śmietnikowe, altanki działkowe, komórki, piwnice, stawiają namioty na terenach leśnych. Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują potrzebujących schronienia o adresach schronisk i zachęcają do korzystania z ich pomocy. Często jednak bezdomni odmawiają i nie chce korzystać z oferowanych rozwiązań.

15 stycznia br. tuż po godz. 18 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie leżącym na ziemi przy ulicy Skoczyńskiego w pobliżu szkoły muzycznej. Funkcjonariusze znaleźli tego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi był to 54-letni bezdomny. Był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 2,56 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Z oferowanej pomocy nie chciał skorzystać 60-letni mężczyzna przebywający w okolicy wiaduktu w Stalowej Woli. 17 stycznia około godz. 18.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym w tym miejscu. Policjanci nakłaniali go by skorzystał z oferowanej pomocy, ale on zdecydowanie odmówił.

W tym samym dniu około godz. 18.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie koczującym w szałasie w rejonie ulicy Przemysłowej. Funkcjonariusze znaleźli tego człowieka. Był nim 48-letni bezdomny. 48-latek był trzeźwy, on również odmówił pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021