Kronika Policyjna

Bezdomni uratowani przed wychłodzeniem

Bezdomni uratowani przed wychłodzeniem

Dzięki sygnałom otrzymanym od mieszkańców powiatu stalowowolskiego policjanci uratowali dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem. Jeden z nich kompletnie pijany leżał w rowie, a drugi nocował na boisku sportowym. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Zadzwońmy na Policję. Podjęta interwencja i udzielona pomoc, może uratować czyjeś życie.
Policjanci z posterunku w Zbydniowie w poniedziałkowe przedpołudnie otrzymali sygnał od mieszkańca, że w Turbi w gminie Zaleszany na boisku miejscowego klubu sportowego śpi mężczyzna. Policjanci niezwłocznie udali się w to miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

Na ławkach funkcjonariusze zastali owiniętego w koce i narzuty człowieka. Po wylegitymowaniu ustalili, że jest to 61-letni bezdomny mężczyzna. W rozmowie powiedział on policjantom, że noc spędził w tym miejscu. Był trzeźwy. Policjanci zaoferowali mu pomoc w przewiezieniu do schroniska, z której mężczyzna skorzystał.

Kolejna interwencja miała miejsce w Pysznicy. Policjanci otrzymali informację, że w przydrożnym rowie leży mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon. Zastali tam kompletnie pijanego człowieka. Mężczyzna nie miał siły wstać, trudno było z nim nawiązać kontakt. Odzież mężczyzny była mokra i zaśnieżona. Po rozmowie policjanci ustalili, że jest to 56-letni bezdomny. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany, a następnie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza gdy osoba jest pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas tych pierwszych dni z niską temperaturą.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021