W Stalowej Woli

Bezpieczne ferie na Podkarpaciu

Bezpieczne ferie na Podkarpaciu

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku to temat posiedzenia Wojewódzkiego  Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu 9 stycznia br. przewodniczyła wojewoda Ewa Leniart.  

Wojewoda przekazała podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Po posiedzeniu odbyło się spotkanie z lokalnymi mediami, w którym wzięli udział zastępca komendanta wojewódzkiego policji nadisp. Zbigniew Sowa, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch oraz naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Krzysztof Szczurek.  Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się za pośrednictwem mediów z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku, a także o podjęcie, przez rodziców i nauczycieli, działań profilaktycznych poświęconych zasadom bezpiecznego wypoczynku w domu i w jego otoczeniu, bowiem nie wszystkie dzieci będą mogły skorzystać ze zorganizowanych form spędzania ferii. Uświadomienie niebezpieczeństw, z którymi młody człowiek może się spotkać, jest bardzo istotne, dlatego apeluję o czujność i zwracanie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych – powiedziała wojewoda.

Jak podkreśliła wojewoda, do tej pory zarejestrowanych zostało 278 różnych form  wypoczynku  zimowego  dla dzieci i  młodzieży z Podkarpacia. Z naszego województwa będzie wypoczywać 8 225 dzieci, w tym:

–  2 821 – w miejscu zamieszkania – zimowiska w szkołach, MDK , MOK, MOSiR,

5 138 –  wypoczynek w kraju,

– 266 – wypoczynek zagraniczny – dzieci z Podkarpacia wyjadą  za granicę.

Rejestracja odbywa się systematycznie, w wyjątkowych sytuacjach 7 dni  przed rozpoczęciem zajęć, więc liczby ulegają zwiększeniu.

Proponowane  formy  zajęć  podczas  zimowisk  to: zajęcia świetlicowe, turnieje, konkursy, gry i zabawy ruchowo-muzyczne, gry stolikowe, zajęcia rekreacyjno- sportowe, zabawy edukacyjne, gry komputerowe i inne. Największa liczba zimowisk zgłoszona została przez szkoły, młodzieżowe domy kultury, towarzystwa przyjaciół dzieci, szczepy harcerskie, miejskie ośrodki sportu i rekreacji, biura podróży, stowarzyszenia.

Wszelkie informacje na temat wypoczynku, organizatorów oraz bazy wypoczynku są ogólnodostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej http:// wypoczynek.men.gov.pl. Ponadto w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie działa numer interwencyjny dla uczniów i rodziców: 728 832 622.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać podkarpaccy policjanci i inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowiska sprawdzane będą wyposażenie i stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierowców.  Funkcjonariusze będą również zabezpieczać miejsca pobytu wypoczywających – m. in. poprzez patrole narciarskie.

źródło: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021