W Stalowej Woli

Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży na Podkarpaciu

Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży na Podkarpaciu

Ponad 4 tys. młodych ludzi gościło na Podkarpaciu podczas Światowych Dni Młodzieży. Był to czas wytężonej pracy dla służb mundurowych i wolontariuszy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, wydarzenie to w naszym województwie przebiegło bezpiecznie.  To wydarzenie przebiegło bardzo bezpiecznie biegły bezpiecznie Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w diecezjach.

Wczoraj wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podsumowała ŚDM podczas  spotkania z przedstawicielami służb zaangażowanych w obsługę, jednocześnie podziękowała wszystkim, którzy brali udział w ich zabezpieczeniu i organizacji przez  ostatnie dwa tygodnie. Był to czas niezwykle intensywny, zwłaszcza dla służb mundurowych, które musiały utrzymać wysoki poziomu gotowości. Służby z Podkarpacia zaangażowane też były w zabezpieczanie tego wydarzenia w Krakowie.

Na Podkarpaciu w czasie trwania uroczystości funkcjonowało 5 centrów koordynacji ŚDM, które swoje siedziby miały w Rzeszowie, w Przemyślu, w Stalowej Woli, w Mielcu i w Lubaczowie. Zapewniały one koordynację systemu zarządzania kryzysowego w granicach administracyjnych poszczególnych diecezji oraz wymianę informacji podczas trwania imprez masowych. Ponadto stanowiły wsparcie dla diecezjalnych koordynatorów ŚDM. W związku z organizacją tego spotkania młodych, opracowany został katalog zagrożeń określony w siatce bezpieczeństwa wraz ze wskazaniem podmiotów kierujących, wiodących i wspomagających w reagowaniu na potencjalne zagrożenia. Katalog ten był integralną częścią Wojewódzkiego Planu Zarządzania Kryzysowego. Natomiast skala potencjalnych zagrożeń determinowała prowadzenie stałego ich monitoringu oraz aktualizacji przyjętych procedur. Przeprowadzony został także cały cykl szkoleń dla wolontariuszy w zakresie zasad bezpiecznego zachowania, pierwszej pomocy, sanitarnym oraz wykorzystania numeru alarmowego 112.

Województwo podkarpackie, w okresie poprzedzającym wizytę papieża Franciszka w Krakowie,  gościło ponad 4 tys.. młodych pielgrzymów z ponad 30 krajów z całego świata. Położenie województwa oraz zewnętrzna granica Schengen sprawiała, że obszar ten był ważnym węzłem tranzytowym i komunikacyjnym, szczególnie dla pielgrzymów z północno-wschodniej części Polski oraz ze wschodu Europy. Ponadto w ramach programów dni w diecezjach miały miejsce liczne imprezy współtowarzyszące, często imprezy o charakterze masowym.

Dni w diecezjach na terenie województwa podkarpackiego oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły w sposób bezpieczny, w każdym obszarze zaplanowanych działań.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki / Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021