Kronika Policyjna

Bezpieczne wakacje powiecie stalowowolskim

Bezpieczne wakacje powiecie stalowowolskim

W ramach działań “Bezpieczne wakacje” stalowowolscy policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne z uczestnikami letniego wypoczynku. Funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych w przedszkolach i żłobkach. Kontrolują także miejsca wypoczynku i sprawdzają punkty sprzedaży alkoholu.

Stalowowolscy policjanci od początku wakacji odwiedzili już kilkanaście miejsc, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Kilkakrotnie odwiedzili uczestników półkolonii i kolonii zorganizowanych przez świetlicę „Tęczą” w Stalowej Woli, Campus Lego Stalowa Wola, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum oraz uczestników obozu jeździeckiego zorganizowanego przez klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach.

Funkcjonariusze skorzystali również z zaproszenia Niepublicznego Przedszkola „Chatka Misia” i „Bajkowego Żłobka”. Spotkanie z przedszkolakami z „Chatki Misia” było podsumowaniem programu prowadzonego przez przedszkole pn. „Mini karta rowerowa”. Najmłodsi pochwalili się zdobytą wiedzą, mogli przejść również przygotowany mini tor przeszkód z ustawionymi znakami drogowymi. Spotkanie z dziećmi z „Bajkowego Żłobka” zostało zorganizowane w ramach obchodzonego na terenie placówki „Święta Policji”. Oba spotkania były okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania wakacji.

Policjanci dbają także o bezpieczeństwo harcerzy wypoczywających na terenie powiatu stalowowolskiego. Prowadzą kontrole terenu obozowisk i organizują spotkania o charakterze profilaktycznym. Zwracają szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku i przypominają, jak należy się zachować podczas sytuacji kryzysowych. Współpraca z harcerzami, trwać będzie aż do zakończenia wakacji. Spotkanie z harcerzami z Chorągwi Podkarpackiej w ośrodku harcerskim na Kopcu w Zaklikowie było również okazją do przypomnienia założeń kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W ramach wakacyjnych działań funkcjonariusze odwiedzają również punkty sprzedaży alkoholu – sklepy spożywcze, monopolowe czy puby. W miejscach, gdzie przeprowadzano kontrole funkcjonariusze przekazywali ulotki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Mundurowi uczulają sprzedawców, że nie zawsze dorosły wygląd klienta oznacza jego pełnoletność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kolejni zakażeni w Naszym powiecie.

stw24.pl24 sierpnia 2020

Śmiertelny wypadek na torach w Przędzelu

stw24.pl18 sierpnia 2020

Policjanci poszukują zaginionego mężczyzny

stw24.pl17 sierpnia 2020

Akcja “Bezpieczny przejazd” na przejeździe kolejowym Stalowa Wola – Charzewice

stw24.pl10 sierpnia 2020

38-latek ze Stalowej Woli odpowie za nawoływanie do zbrodni i znieważenie Prezydenta RP

stw24.pl17 lipca 2020

Zatrzymany włamywacz automatów w szpitalu i myjni samochodowej

stw24.pl16 lipca 2020
pol

Bracia odpowiedzą za pobicie ,groźby i zniszczenie mienia

stw24.pl14 lipca 2020

Ukradli portfel starszej kobiecie

stw24.pl13 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020