Kronika Policyjna

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

Policjanci, wspólnie z profilaktykiem stalowowolskiego SANEPID-u, odwiedzili dzieci i młodzież uczestniczącą w zorganizowanych obozach i koloniach. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa, szczególnie w okresie wakacyjnym. Spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego, wzorem lat ubiegłych, spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tylko w tym tygodniu mundurowi, wspólnie z profilaktykiem stalowowolskiego SANEPID-u, odwiedzili uczestników zorganizowanych formach wypoczynku w świetlicy „Tęcza” w Stalowej Woli , Campus Lego oraz obozu jeździeckiego zorganizowanego przez Klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach. Ponadto mundurowi odwiedzili harcerzy z Jarosławia i Brzozowa wypoczywających na obozie w Zaklikowie, a także kolonie zorganizowane przez CARITAS Ziemi Sandomierskiej w Bojanowie.

Podczas spotkań funkcjonariusze poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przypominali, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania.  Mundurowi zwracali również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Uczestnicy kolonii mieli również okazję rozmowy z profilaktykiem ze stalowowolskiego SANEPID-u, o tym jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie i jak dbać o higienę.

Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Podczas spotkania z uczestnikami obozu jeździeckiego, zorganizowanego przez Klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach, policjanci podjęli wyzwanie przejścia krótkiego kursu jazdy konnej i przy drobnej pomocy instruktorek – sprostali zadaniu.

Spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w trakcie których promowany jest również konkurs pn. “Artystyczny przeWodnik”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021

Policja na rowerach i quadach będzie patrolować stalowowolskie ulice

stw24.pl23 czerwca 2021