kultura i rozrywka

Biblioteka w Stalowej Woli nagrodzona

Biblioteka w Stalowej Woli nagrodzona

Działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli została dostrzeżona przez bibliotekarzy w kraju. MBP otrzymała właśnie dwie nagrody. To sukces nie tylko pracowników, ale także czytelników i wolontariuszy, którzy uczestniczyli w wydarzeniach przygotowanych przez MBP.

Stalowowolska biblioteka została uhonorowana II miejscem w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2016” pod hasłem Biblioteka inspiruje, zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie. Tydzień Bibliotek jest obchodzony każdego roku, w dniach 8-15 maja i ma na celu zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniana czytelnictwa, rolę bibliotek w dobie ogromnego postępu technologicznego, a także na różnorodne formy pracy z użytkownikiem. Nasza biblioteka co roku włącza się do akcji, poprzez organizację ciekawych zajęć, spotkań z książką i atrakcyjnych imprez promujących książkę i bibliotekę w regionie. Komisja konkursowa tegorocznej edycji nagrody doceniła naszą akcję plenerową Literacki flash mob, czyli równoczesne „czytanie do woli” w pięciu miejscach naszego miasta. Nagroda to, oprócz dyplomu, spora ilość książek, które znajdą się w zasobach Biblioteki Głównej oraz czterech filii.

02

Na tym zaszczyty jakie spłynęły na stalowowolską placówkę się nie kończą. Niedawna konferencja dyrektorów bibliotek powiatowych i miejskich z Podkarpacia była okazją do wręczenia dyrektorowi MBP – Ewie Biały dyplomu za zajęcie III miejsca w konkursie „Tydzień Bibliotek 2015”. Konkurs ten organizowany jest corocznie przez Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie, a komisja konkursowa szczególnie wyróżniła wydarzenie jakim była ubiegłoroczna „Noc w bibliotece”.

– Sukces MBP nie byłby możliwy, bez zaangażowania zarówno pracowników biblioteki jak i naszych użytkowników, wolontariuszy, czy osób z innych instytucji i stowarzyszeń sympatyzujących z biblioteką. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy do dalszej, owocnej współpracy – podkreśla Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021