kultura i rozrywka

„Bitwa o Stalową Matę” już w sierpniu

„Bitwa o Stalową Matę” już w sierpniu

Jest szansa że w Stalowej Woli odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Turniej Tańca Breakdance „Bitwa o Stalową Matę”. Obecnie organizatorzy czyli stalowowolscy b-boy-e oraz stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych zbierają pieniądze na to wydarzenie, brakuje im jeszcze 5600 zł.

Na pomysł organizacji turnieju wpadł Kamil Żurawski, który 11 lat temu odkrył ten taniec i całkowicie mu się oddał. Przez kilka miesięcy zajmował czołowe miejsca w wielu turniejach w Polsce. Dziś, przekazuje swój talent młodym pokoleniom. Jego marzenie właśnie się spełnia.

Już 15 sierpnia, w święto kultury hip-hop w stalowowolskim klubie Labirynt śmiałkowie kochający taniec, kulturę i muzykę breakdance zmierzą się na parkiecie.

W zawodach b-boy’ingu wystartować może każdy. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie: otwartą 3 vs 3 i dzieci 1 vs 1. Łączna pula nagród wynosi 3 tys. zł. Oprócz samego tańca będą również warsztaty oraz inne atrakcje np. koncerty artystów z najwyższej klasy polskiego hip-hopu. Łączna pula nagród wynosi 3 tys. zł.

2

Stalowowolscy hip-hopowcy otrzymali już wsparcie finansowe od władz Stalowej Woli oraz Powiatu Stalowowolskiego, jak również z projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jednak to wciąż za mało, by pokryć cały budżet. Dlatego tancerze proszą o wsparcie.

Kamil swój pomysł przedstawił też na stronie www.polakpotrafi.pl, gdzie można głosować na jego przedsięwzięcie. Ponadto dla wszystkich, którzy zaoferują pomoc za pośrednictwem portalu, przewidziane są niespodzianki w postaci m. in. podziękowań, tapet na telefon, pamiątkowych medali, opasek czy wejściówek.

fot. www.bitwaosm.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Walentynki z bibliotekę

stw24.pl12 lutego 2021

Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021- Zagłosuj !

stw24.pl10 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021