W powiecie

Biuletyn specjalnej troski w gminie Zaklików

Biuletyn specjalnej troski w gminie Zaklików

Biuletyn Informacyjny Gminy Zaklików został wydany w dwóch nakładach, przy czym pierwszy został wycofany, choć niektórzy mieszkańcy już zdążyli go przeczytać. Zastanawiają się, dlaczego ktoś tak łatwo wydaje publiczne pieniądze.

okładka
– Nie rozumiem jaki był tego powód. Nie widziałem tam żadnych większych błędów. Jednakże zmiana, która rzuca się w oczy, to duża reklama firmy medycznej na ostatniej stronie, w tym już drugim wydaniu. Co prawda w pierwszym nakładzie była ta sama reklama, tylko, że na drugiej stronie i dużo mniejsza. Czyżby to było powodem? Bo jeśli tak, to jest to szastanie naszymi pieniędzmi. Burmistrz Zdzisław Wójcik chyba nadal nie może się pogodzić z tym, że po czterech latach spokojnego wydawania publicznych pieniędzy ludzie zaczynają patrzeć mu na ręce – zastanawia się oburzony mieszkaniec Zaklikowa.

okładka_środek1środek_okładka

Fot. Z lewej strony stary nakład, z prawej nowy.

Biuletyn Informacyjny redaguje Waldemar Żelazny, p. o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie. Zapytaliśmy go, co było powodem tego, że ta sama gazetka została wydana po raz drugi.
– Zamówiliśmy biuletyn, który drukarnia przesłała nam z błędami drukarskimi, zanim się zorientowałem, niewielka część nakładu już się ukazała, resztę wycofaliśmy z rynku. Drukarnia miała obowiązek jeszcze raz go wydrukować. W związku z tym, że dwa teksty się zdezaktualizowały, z konieczności przenieśliśmy reklamy na ostatnią stronę. To zamieszanie wynika z błędu drukarni, a nie jest celowe. Z całą pewnością nie podnosi kosztów wydania biuletynu – wyjaśnia dyrektor.

Jednakże jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy drukarnia zauważyła, że są błędy w plikach, zrobiła korektę i wysłała ją do akceptacji. Jednakże nie zostało to uwzględnione, ponieważ mieli wytyczne, by jak najszybciej wydrukować. I zgodnie z takim zleceniem wydrukowali oczywiście z błędami. Ustaliliśmy również, że  ta „niewielka” część nakładu to 1500 sztuk, a dodruk w zmienionej szacie graficznej to 1000 sztuk.
Zadzwoniliśmy także pod  numer telefonu, który podany jest w reklamie, zapytaliśmy ile firma za nią zapłaciła. Niestety pan, który odebrał, stwierdził iż to jest tajemnica i nie chciał podać kwoty jaką zapłacił za reklamę w biuletynie.

tył2tył

Fot. Z lewej strony stary nakład, z prawej nowy.

Taka sama sytuacja była dwa lata temu, kiedy to inna firma drukowała dla Zaklikowa gazetkę. Gmina dostarczyła błędne pliki, gazetka została wydrukowana, oczywiście z błędami. Wtedy gmina żądała od firmy by ta wydrukowała ponownie, jednak za dodruk już nie chciała płacić. Ostatecznie jednak poniosła te koszty.

18 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021