Błękitni popsuli piłkarskie święto w Stalowej Woli

Czegoś takiego w Stalowej Woli już dawno nie było. Stadion przy ul.Hutniczej 15 wypełnił się po same brzegi. Miało na to wpływ kilka czynników miedzy innymi piękna słoneczna pogoda, zespół Stalówki walczący o awans na zaplecze ekstraklasy, no i darmowy wstęp na to spotkanie.

W tym dniu na murawę przed pierwszym gwizdkiem zawodników obu drużyn wyprowadzali chłopcy z najmłodszej grupy trenującej na Stali tj. rocznik 2007 i młodsi. Chłopcy tuż przed pierwszym gwizdkiem wrzucili na trybuny kilkadziesiąt pamiątkowych koszulek ufundowanych przez klub.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gości, jednak pierwszą sytuacje stworzyli sobie dopiero w 9 min. Strzał Filipowicza został jednak skutecznie zblokowany i Wietecha nie miał najmniejszych problemów z jego wyłapaniem. W 15 min goście uderzali z rzutu wolnego i tu znów udana interwencja naszego golkipera. Minutę później mieliśmy naprawdę dużo szczęścia gdy Zdunek nie trafił do pustej bramki z ostrego kąta. Stal odpowiedziała groźną kontrą ale po dośrodkowaniu Jakubowskiego strzał główką Tomka Płonki poszybował ponad bramką gości. W 20 min serca fanów Stali zamarły gdy Patryk Baranowski skierował piłkę do siatki główką, Jednak na szczęście dla gospodarzy sędzia odgwizdał spalonego. Grę cały czas prowadzili goście którzy piłkę rozgrywali dokładniej i z pomysłem. Stal próbowała grać z kontrataków, i taka gra opłaciła się w 34 min kiedy to w polu karnym faulował Ufnal. Do jedenastki jak zawszę podszedł Łukasz Sekulski. Strzelił bardzo mocno …..w słupek. Piłkę próbował dobijać jeszcze Radosław Mikołajczak jednak jego dobitkę wyłapał bramkarz gości. I tu niestety znów stare polskie porzekadło że ,,niewykorzystane sytuacje się mszczą’’ się sprawdziło. W 44 min w dziecinny sposób zostaje ograny Mistrzyk, który chwilę później fauluje w polu karnym. Sędzia wskazuje wapno. Łukasz Kosakiewicz nie daje szans ,,Balonowi’’ i mamy 0:1. Nie długo później arbiter kończy pierwszą połowę.

W przerwie meczu organizatorzy imprezy przyszykowali atrakcję dla najmłodszych fanów Stalówki. Był to konkurs strzelecki, a każdy jego uczestnik otrzymał pamiątki klubowe.

Po przerwie Stal starała się przejąć inicjatywę. Nie można odmówić im ambicji jednak ten dzień nie należał do nich. Proste błędy, niedokładne podania, to wszystko nie pomagało naszym piłkarzom. W 59 min fatalny błąd popełnił Michał Bogacz tracąc piłkę w środku boiska. Piłkarze Błękitnych ruszyli natychmiast z kontrą, a strzałem z najbliższej odległości zakończył ją Fedecki zdobywając bramkę na 0:2. Goście przy dwubramkowym prowadzeniu zaczęli się bardzo mądrze bronić. Stal próbowała atakować głównie prawą stroną gdzie całym sercem walczył Radek Mikołajczak. Jednak to było zbyt mało w dniu dzisiejszym. W 66 min groźni strzał z dystansu oddał Kosakiewicz jednak trafił tuż obok lewego słupka. W 82 min świetną sytuacje na kontaktową bramkę zmarnował Michał Michałek który przegrał pojedynek sam na sam z Ufnalem.  Na nic więcej nie było stać naszych piłkarzy w tym meczu. Przegrali ostatecznie 0:2 a marzenia o awansie trzeba odłożyć przynajmniej o rok. Z boiska drużyna Stali schodziła ze łzami w oczach. Skończył się dla nas wspaniały sezon, pozostaje mieć tylko nadzieję że przyszły będzie jeszcze lepszy.

Na pocieszenie trzeba przypomnieć o tym że najlepszym strzelcem 2 ligi został Łukasz Sekulski z dorobkiem 30 bramek. Gratulujemy Łukaszowi jak i całemu zespołowi Stali za udany i pełen emocji sezon.