W Stalowej Woli

Blisko 300 mieszkań powstanie w mieście

Blisko 300 mieszkań powstanie w mieście

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Stalowej Woli powstanie około 200 mieszkań.  Co prawda miasto przesunęło w czasie realizację tego programu jednak z niego nie rezygnuje. W krótkim okresie czasu będzie prowadzić dwa programy: rządowy i lokalny, dzięki którym ma powstać w sumie prawie 300 nowych mieszkań. 

Jeszcze kilka miesięcy temu była mowa o tym, że dwa bloki komunalne czynszowe, które zostaną zbudowane przy ul. Orzeszkowej w Stalowej Woli będą realizowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Miasto wycofało się z tego programu i będzie je realizować na swoich zasadach w ramach miejskiego programu. Jednak samorząd cały czas prowadzi rozmowy dotyczące realizacji rządowego programu.

– Prowadzimy negocjacje w ramach programu Mieszkanie Plus. Te kwestie wymagają jeszcze dopracowania, optymalizacji, uzyskania najlepszych warunkowa dla przyszłych najemców. To nie jest tak, że Mieszkanie Plus to są tylko środki rządowe, to również są środki komercyjne Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który jest operatorem i to również wymaga znalezienia  takiej optymalnej formuły, która pozwoli, aby najemcy mieli jak najlepszą cenę – wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny podczas obrad sesji rady miasta.

Oprócz tych 96 mieszkań, których budowa lada moment ruszy w ramach lokalnego programu, miasto planuje wybudować jeszcze 200 mieszkań, która mają powstać w ramach programu Mieszkanie Plus. Jak tłumaczył prezydent, ten program będzie budowany i realizowany przy udziale i partnerstwie Stawowej Woli  przede wszystkim przez wejście miasta poprzez aport gruntu. Natomiast już sama budowa tych bloków będzie  realizowana przez operatora BGK Nieruchomości  na ich ryzyko, bez zaangażowania środków budżetowych miasta.

– Dlatego postanowiliśmy budować te 96 mieszkań poprzez realizację lokalnego programu, a z drugiej strony skorzystać z programu rządowego, aby w Stalowej Woli w krótkiej perspektywie czasowej powstało jak najwięcej mieszkań.  Chcemy połączyć te dwa programy dla różnych użytkowniku, osób, które będą korzystały z oferty, czy to miejskiej, czy BGK Nieruchomości w programie rządowym Mieszkanie Plus – argumentował prezydent.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021