W Stalowej Woli

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Ponad 800 przedszkolaków walczyło dziś o medale na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli podczas czwartej już edycji „Sportowego Zawrotu Głowy”, który organizuje stalowowolska Grupa Inicjatyw Twórczych. Wzięło w nim udział 21 placówek z terenu powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

– Impreza ta już wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych, placówki te same się zgłaszają. To wydarzenie ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród najmłodszych dzieci, a także zdrowego odżywiania. Wolontariusze w przerwach między konkurencjami częstowały najmłodszych zdrowym posiłkiem, mówiły jak ważne jest by unikać słodyczy, kolorowych napojów gazowanych, pić wodę, jeść owoce i warzywa. A przez to prosta ścieżka do zdrowia i kondycji – mówi Agnieszka Żuchowska.

Tegoroczna edycja „Sportowego Zawrotu Głowy” przyciągnęła najwięcej maluchów, były przedszkola m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Krzaków, Turbi, Woli Rzeczyckiej, Zbydniowa, Pilchowa. Przedszkolaki z każdej placówki były jednakowo poubierane.

Najmłodsi dzielnie rywalizowali w takich konkurencjach jak bieg pod płotkami, bieg na 100, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal. Trzeba zaznaczyć, że bieg na 100 m był wyjątkowy, gdyż dzieci startowały ze Stanisławem Łańcuckim mistrzem świata weteranów w biegu na 3 tys. m. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tych konkurencji, każdy z nich starał się by jak najlepiej wypaść. Oczywiście każde dziecko było zwycięzcą, gdyż każde otrzymało medal i dyplom, z którego było bardzo dumne oraz drobne upominki.

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie to ma na celu „zaszczepienie” sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Zawody sportowe na nowoczesnym stadionie z odpowiednią oprawą, wywołują wśród dzieci duży entuzjazm i są ogromnym przeżyciem.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021