W Stalowej Woli

Bo my poezję po prostu lubimy!

Bo my poezję po prostu lubimy!

Już po raz czwarty z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Grupa Literacka „Feniks” zorganizowała spotkanie pn. „Poezja – lubię to!”. Tym razem obchody miały miejsce w klubokawiarni Tipi przy ul. Poniatowskiego 14.

Imprezę otworzyła Alicja Wojdyło, która przywitała przybyłych gości i rozpoczęła tradycyjne losowanie recytatorów z kapelusza, do którego swoje nazwiska wrzucali wszyscy chętni do odczytania wiersza mieszczącego się w tematyce krain – autorstwa ulubionego poety bądź własnego. Hasło tegorocznych obchodów rozumiane było bardzo różnorako – można było posłuchać wierszy o Stalowej Woli, magicznej krainie wyobraźni czy Raju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nowością był quiz przeprowadzony wśród uczestników spotkania. Dotyczył magicznych krain literatury, filmu, serialu, gry. Trzeba było przypomnieć sobie m.in., kto stworzył Świat Dysku, jaki miś mieszkał w Stumilowym Lesie czy nazwę gry, w której pojawiła się kraina Azeroth. Większość poradziła sobie znakomicie.

poezja (2)

poezja (3)

Kolejną część stanowiły warsztaty kreatywnej poezji, które poprowadziła Agata Linek. Tym razem zagrano w puzzle poetyckie. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich otrzymała wiersz pocięty na wersy, z których należało ułożyć własny wiersz. Zadanie wymagało dużej inwencji twórczej i dostarczyło gościom niezwykłych wrażeń. Zaprezentowano nowe i pierwotne wersje wierszy. Okazało się, że z tych samych wersów można złożyć różne myśli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grupie Literackiej „Feniks” w organizacji imprezy pomogło Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, które od roku wspiera w kwestiach reklamy i cateringu. Na ostatnim spotkaniu, dzięki wsparciu finansowemu naszego sponsora – na stoliki zawitała przepyszna (jeszcze ciepła!) szarlotka upieczona przez pracownice gościnnej klubokawiarni Tipi.

poezja (5)

Stali bywalcy Poezja-lubię to! domagali się napisania wspólnego wiersza. Taki też powstał, ale tym razem pisany był od końca. Najwyraźniej 100-lecie odzyskania niepodległości jest ważnym wydarzeniem również dla poetów, gdyż powstał wiersz o tematyce wojskowej. Zaproponowano też kolejny temat imprezy – kryminał. Może na kolejny Międzynarodowy Dzień Poezji zawita do Stalowej mord? Oczywiście w liryce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

poezja (7)

poezja (9)

Źródło: Stowarzyszenie Literackie „Witryna”

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021