W Stalowej Woli

Brakuje pielęgniarek w Stalowej Woli

Brakuje pielęgniarek w Stalowej Woli

Praca ciężka, wymagająca bardzo dużej odpowiedzialności, odporności psychicznej, ale też współczucia i zrozumienia chorych ludzi, często będących w bardzo poważnym stanie. To praca pielęgniarki. Okazuje się, że coraz mniej osób chce pracować w tym zawodzie.

Na problemem ten zwraca uwagę Małgorzata Stańczak, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, który mieści się przy ul. Dąbrowskiego w Stalowej Woli. Jak zaznacza w piśmie dotyczącym realizacji opieki medycznej oraz stanu inwestycji, skierowanym do starosty stalowowolskiego, jest problem z utrzymaniem minimalnego poziomu zatrudnienia pielęgniarek. Chodzi tu nie tylko o wymiar strukturalny i prawny, ale też o jakość świadczonych usług. Bowiem odpowiedni poziom zatrudnienia pielęgniarek  jest gwarancją dla pacjentów, że będą mieć zapewnioną właściwą  opiekę.

Jak zauważa szefowa ZPO, problem z brakiem pielęgniarek, ulega dalszemu pogłębieniu z uwagi na malejące zainteresowanie wykonywanym zawodem, migracją zarobkową, a także rozwojem  sieci podmiotów leczniczych. Kolejna sprawa, to ta, że w związku z tym, że społeczeństwo się coraz bardziej starzeje, wzrasta zapotrzebowanie na usługi pielęgniarsko – opiekuńcze. Dlatego skutki są takie, że liczba pielęgniarek drastycznie maleje.

Zaznacza, że problem ten wymaga pilnego i skutecznego rozważenia na poziomie krajowym, ale też i lokalnym. Jednym z nich może być utworzenie kierunku pielęgniarstwa na jednej z uczelni funkcjonujących w Stalowej Woli. To może przyczynić się do zwiększenia liczby pielęgniarek w regionie.

Stalowowolski ZPO świadczy usługi medyczne w zakresie stacjonarnej opieki długoterminowej dla pacjentów z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. Są tu 54 miejsca i jest stała kolejka  oczekujących. Przebywają tu osoby bardzo ciężko chore, też takie, z którymi nie ma wcale kontaktu. Wymagają oni całodobowej opieki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021