W Stalowej Woli

Brakuje pielęgniarek w Stalowej Woli

Brakuje pielęgniarek w Stalowej Woli

Praca ciężka, wymagająca bardzo dużej odpowiedzialności, odporności psychicznej, ale też współczucia i zrozumienia chorych ludzi, często będących w bardzo poważnym stanie. To praca pielęgniarki. Okazuje się, że coraz mniej osób chce pracować w tym zawodzie.

Na problemem ten zwraca uwagę Małgorzata Stańczak, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, który mieści się przy ul. Dąbrowskiego w Stalowej Woli. Jak zaznacza w piśmie dotyczącym realizacji opieki medycznej oraz stanu inwestycji, skierowanym do starosty stalowowolskiego, jest problem z utrzymaniem minimalnego poziomu zatrudnienia pielęgniarek. Chodzi tu nie tylko o wymiar strukturalny i prawny, ale też o jakość świadczonych usług. Bowiem odpowiedni poziom zatrudnienia pielęgniarek  jest gwarancją dla pacjentów, że będą mieć zapewnioną właściwą  opiekę.

Jak zauważa szefowa ZPO, problem z brakiem pielęgniarek, ulega dalszemu pogłębieniu z uwagi na malejące zainteresowanie wykonywanym zawodem, migracją zarobkową, a także rozwojem  sieci podmiotów leczniczych. Kolejna sprawa, to ta, że w związku z tym, że społeczeństwo się coraz bardziej starzeje, wzrasta zapotrzebowanie na usługi pielęgniarsko – opiekuńcze. Dlatego skutki są takie, że liczba pielęgniarek drastycznie maleje.

Zaznacza, że problem ten wymaga pilnego i skutecznego rozważenia na poziomie krajowym, ale też i lokalnym. Jednym z nich może być utworzenie kierunku pielęgniarstwa na jednej z uczelni funkcjonujących w Stalowej Woli. To może przyczynić się do zwiększenia liczby pielęgniarek w regionie.

Stalowowolski ZPO świadczy usługi medyczne w zakresie stacjonarnej opieki długoterminowej dla pacjentów z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. Są tu 54 miejsca i jest stała kolejka  oczekujących. Przebywają tu osoby bardzo ciężko chore, też takie, z którymi nie ma wcale kontaktu. Wymagają oni całodobowej opieki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021