W Stalowej Woli

Brąz dla Bartłomieja Stója na Mistrzostwach Polski

Brązowy medal w rzucie dyskiem zdobył Bartłomiej Stój były reprezentant Victoria Stalowa Wola, a obecnie  reprezentant AZS KU Politechniki Opolskiej  podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Białymstoku, które odbyły się w ubiegły weekend. Lekkoatleta rzucił na odległość 61. 41 m. Natomiast Danuta Urbanik reprezentantka Victoria Stalowa Wola zdobyła srebrny medal w biegu na 1 500 m.

Obecnie dyskobol  ma bardzo intensywny tydzień. Dziś już jest w Szwecji w miejscowości Karlstad, gdzie wystąpi na mitingu lekkoatletycznym Folksam Grand Prix. Jutro będzie tam walczył o kolejny dobry wynik.
Ten kraj jest dla sportowca bardzo szczęśliwy i wiąże on z nim dobre wspomnienia. Przypomnijmy dwa lata temu zdobył tam tytuł Mistrza Europy Juniorów, gdzie oddał rekordowy rzut 68.02 m.

Natomiast w najbliższą sobotę lekkoatleta weźmie udział w 5. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie.

Danuta Urbanik zajęła drugie miejsce w biegu finałowym z czasem 4:22,08. Jak sama mówi medal to nagroda za ciężką pracę i niezliczone dni poza domem.
Teraz lekkoatletka czeka na decyzję z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki czy będzie reprezentować Polskę na sierpniowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Londynie.