Fotorelacje

Breakdance w Stalowej Woli

Breakdance w Stalowej Woli

Muzyka hip-hop, taniec brakdance, warsztaty taneczne, koncerty sławnych raperów – to wszystko dziś w stalowowolskim klubie Labirynt.

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Tańca Breakdance w Stalowej Woli właśnie się rozpoczął!

Na parkiecie konkuruje wielu b-boy-ów z całej Polski, m.in z Warszawy, Łodzi, Kielc, Lublina, Jasła i Rzeszowa. Powalczą o łączną pulę nagród – 3000 tys. zł.

Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie startowe: kategoria otwarta 3 vs 3 i kategoria dzieci 1 vs 1.

-Ten pomysł chodził mi po głowie od kilku lat, podejmowałem wiele prób zorganizowana takiego turnieju na ogólnopolskim poziomie, lecz za każdym razem coś stawało mi na przeszkodzie. Co prawda, ponad 11 lat temu odbywały się już turnieje tańca pod nazwą: „Strefa tańca” czy „Stylowe uderzenie” ale wtedy jeszcze nie trenowałem. Dziś się udało i razem z Szymonem Sadowskim współorganizatorem tego projektu, stworzyliśmy naprawdę wielkie wydarzenie – mówi Kamil Żurawski, b-boy, instruktor tańca breakdance, jeden z organizatorów „Bitwy o Stalową Matę”.

Oprócz samych konkurencji, przewidziane są również warsztaty taneczne z możliwością zapisania się na trening, a wieczorem około godziny 22.00 wystąpi jeden z najbardziej lubianych i cenionych raperów, reprezentant radomskiej sceny – KĘKĘ. Obok niego na scenie zaprezentują się także lokalni artyści. Oprócz koncertów będzie selekcja najlepszych kawałków, przy których będzie się można bawić do białego rana! Za gramofonami stanie DJ JUVSON, który jak zwykle zagra niesamowitą imprezę!

Na ten turniej, stalowowolscy hip-hopowcy otrzymali wsparcie finansowe od władz Stalowej Woli oraz Powiatu Stalowowolskiego, jak również z projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Organizatorami turnieju są stalowowolscy b-boy-e oraz stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. Głównym patronem medialnym jest Breaking News! Serwis break.pl.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020