Bez kategorii

Budownictwo w powiecie stalowowolskim

Budownictwo w powiecie stalowowolskim

Jednym z głównych założeń wprowadzonego zaledwie kilka miesięcy temu nowego prawa budowlanego, było uproszczenie procesu wydawania decyzji na budowę nowych budynków. O tym jaki wpływ na budownictwo na terenie Powiatu Stalowowolskiego miała ta zmiana, mówi naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska, Grzegorz Janiec.

-Szumnie zapowiadane ułatwienia Prawa budowlanego po wejściu w życie nowych przepisów od 28 czerwca 2015 roku nie spowodowały jakiegoś bumu zgłoszeń na budowę budynków mieszkalnych z projektem budowlanym. Od początku tego okresu przyjęliśmy zaledwie 4 zgłoszenia na budowę nowych budynków mieszkalnych, natomiast większym zainteresowaniem inwestorów cieszy się jednak przebudowa sieci na zgłoszenie z projektem (10 zgłoszeń).
W szczegółowym zestawieniu dotyczącym pierwszego półrocza bardzo dobrze widać jak w poszczególnych gminach rozkłada się ilość wydawanych decyzji:

-Z roku na rok zauważalny jest niewielki spadek wydawanych pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych, jednakże więcej decyzji wydajemy na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynków mieszkalnych już istniejących. Gmina Pysznica za I półrocze 2015 roku przestała być liderem rankingu wydawanych decyzji na budowę nowych budynków mieszkalnych na rzecz Gminy Zaleszany, różnica jednak jest niewielka bo dotyczy zaledwie jednej decyzji – mówi naczelnik Janiec.

Warto podkreślić, że spadek widoczny na zestawianiu przedstawiającym liczbę wydawanych pozwoleń na przestrzeni lat, dotyczy wyłącznie decyzji o budowie nowych budynków mieszkalnych. Wydział Architektoniczno-Budowlany i Środowiska coraz częściej otrzymuje zgłoszenia dotyczące nie budowy, a przebudowy budynków już istniejących.

budownictwo-stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Krótki przewodnik po rozmiarach męskiej odzieży

stw24.pl1 lipca 2021

Policja na rowerach i quadach będzie patrolować stalowowolskie ulice

stw24.pl23 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021