Bez kategorii

Budownictwo w powiecie stalowowolskim

Budownictwo w powiecie stalowowolskim

Jednym z głównych założeń wprowadzonego zaledwie kilka miesięcy temu nowego prawa budowlanego, było uproszczenie procesu wydawania decyzji na budowę nowych budynków. O tym jaki wpływ na budownictwo na terenie Powiatu Stalowowolskiego miała ta zmiana, mówi naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska, Grzegorz Janiec.

-Szumnie zapowiadane ułatwienia Prawa budowlanego po wejściu w życie nowych przepisów od 28 czerwca 2015 roku nie spowodowały jakiegoś bumu zgłoszeń na budowę budynków mieszkalnych z projektem budowlanym. Od początku tego okresu przyjęliśmy zaledwie 4 zgłoszenia na budowę nowych budynków mieszkalnych, natomiast większym zainteresowaniem inwestorów cieszy się jednak przebudowa sieci na zgłoszenie z projektem (10 zgłoszeń).
W szczegółowym zestawieniu dotyczącym pierwszego półrocza bardzo dobrze widać jak w poszczególnych gminach rozkłada się ilość wydawanych decyzji:

-Z roku na rok zauważalny jest niewielki spadek wydawanych pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych, jednakże więcej decyzji wydajemy na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynków mieszkalnych już istniejących. Gmina Pysznica za I półrocze 2015 roku przestała być liderem rankingu wydawanych decyzji na budowę nowych budynków mieszkalnych na rzecz Gminy Zaleszany, różnica jednak jest niewielka bo dotyczy zaledwie jednej decyzji – mówi naczelnik Janiec.

Warto podkreślić, że spadek widoczny na zestawianiu przedstawiającym liczbę wydawanych pozwoleń na przestrzeni lat, dotyczy wyłącznie decyzji o budowie nowych budynków mieszkalnych. Wydział Architektoniczno-Budowlany i Środowiska coraz częściej otrzymuje zgłoszenia dotyczące nie budowy, a przebudowy budynków już istniejących.

budownictwo-stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypomina o bezpieczeństwie…

stw24.pl27 stycznia 2021

Pozbądź się azbestu

stw24.pl26 stycznia 2021

Planowane wyłączenia

stw24.pl8 grudnia 2020

Stalowa Wola w gronie polskich liderów inwestycji

stw24.pl16 października 2020

W wypadku w Katach zginął mieszkaniec Stalowej Woli

stw24.pl12 października 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020