W Stalowej Woli

Budynek po raz kolejny idzie pod młotek

Budynek po raz kolejny idzie pod młotek

Powiat Stalowowolski po raz drugi wystawił na sprzedaż budynek przy ul. Jagiellońskiej na os. Rozwadów w Stalowej Woli. Pierwszy przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Teraz cena wywoławcza została obniżona o 100 tys. zł i wynosi 800 tys. zł.

Jeszcze do końca ubiegłego roku w tym obiekcie mieścił się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Placówka ta funkcjonowała w dwóch obiektach: w głównym przy ul. Polnej i przy ul. Jagiellońskiej. Było to jednak uciążliwe, tak dla uczniów jak i dla  nauczycieli, by szkoła działała w dwóch obiektach. Powiat zdecydował się na rozbudowę budynku przy ul. Polnej. Końcem ubiegłego roku ZSP nr 3 wyprowadził się z tego obiektu i obecnie funkcjonuje w jednym przy ul. Polnej.
Budynek przy ul. Jagiellońskiej jest własnością Powiatu  Stalowowolskiego, któremu nie jest potrzebnym stąd decyzja o sprzedaży.
Obiekt został wystawiony po raz drugi na sprzedaż. Przetarg odbędzie się 6 maja o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym.
Budynek ma 637 mkw. powierzchni użytkowej, jest dwukondygnacyjny, w części  podpiwniczony. Został wybudowany około 1850 roku i zmodernizowany w 1999r. Wtedy wykonano nowe stropy, schody oraz dobudowano pomieszczenia.
Obiekt figuruje w gminie ewidencji zabytków, nie jest zabytkiem, ale jest objęty ochroną, dlatego też wszelkie prace remontowe i budowlane muszą być uzgadniane z konserwatorem. W skład sprzedawanej nieruchomości wchodzi także murowany budynek gospodarczy o pow. ok. 60 mkw. oraz działka o pow. 132 mkw.
Nieruchomość, według ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest w zasięgu ochrony konserwatorskiej i jest częścią układu  urbanistycznego osiedla Rozwadów wpisanego do gminnej ewidencji zabytków.
Joanna Piechuta

 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021