W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

Budynki OSP czeka rozbudowa

Budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w Stalowej Woli czeka modernizacja. Na te zadania przeznaczone zostanie prawie pół miliona zł. W tym roku rozbudowany zostanie budynek OSP przy ul. Targowej. 

– Inwestując w infrastrukturę strażacką, doceniamy trud i wysiłek strażaków ochotników ze stalowowolskich jednostek, który wkładają w nasze bezpieczeństwo. Poświęcają życie i zdrowie dla drugiego człowieka i w ten symboliczny sposób możemy im podziękować – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli przy ulicy Targowej 3 powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku. Modernizacja remizy jest więc bardzo oczekiwana przez stalowowolskich strażaków ochotników. Zadanie obejmie rozbudowę obiektu o część garażową i nadbudowę, o świetlicę i część socjalną. W ramach rozbudowy powstaną dwa nowe duże boksy garażowe z wyjazdem na ulicę Strażacką. Obecnie część garażowa i bramy nie są przystosowane wielkością do dużych samochodów. Ponadto część sprzętu, łącznie z łodziami, przyczepą pompową i saniami lodowymi nie jest garażowane ze względu na brak miejsca. 

Inwestycję realizuje miasto Stalowa Wola, które jest właścicielem budynku przy ulicy Targowej. Planowane środki na rozpoczęcie rozbudowy to 485 640 zł, z czego 285 640 zł pochodzi z budżetu miasta, 150 tys. zł to środki z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a 50 tys. zł dokłada powiat stalowowolski. W ramach zmian budżetowych zabezpieczono także kwotę 7 tys. zł na projekt rozbudowy budynku remizy OSP Charzewice. 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021