W powiecie

Burmistrz Zaklikowa do odwołania? Nowe wybory?

Burmistrz Zaklikowa do odwołania? Nowe wybory?

Absolutorium, referendum, wybory?

W Zaklikowie jakby ucichło w różnych sprawach burmistrza Zdzisława Wójcika. Czy to cisza przed burzą? Jak zakończą się te sprawy ciekawi są nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Zaklików. Wiadomo nam, że włodarze sąsiednich gmin z niepokojem czekają na rozstrzygnięcie sytuacji w Zaklikowie. Zbliża się czas udzielenia przez radę gminy absolutorium. Od tego zależy, czy będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza.

Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy burmistrza zbierają siły i przygotowują się do ostatecznych decyzji. Na dzień obecny wydaje się, że rozkład sił w Radzie Miasta i Gminy wynosi 9 do 6 na korzyść przeciwników burmistrza. Można spodziewać się intensywnych działań burmistrza w kierunku przeciągnięcia do siebie dwóch lub nawet trzech radnych. Czy się mu uda? W Zaklikowie mówi się, że już niektórzy robią w tej sprawie zakłady.

wojickjpg

Co będzie jeśli burmistrz otrzyma absolutorium?

Jeszcze do końca nie będzie mógł spać spokojnie. Zwolennicy jego odwołania mogą zacząć zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum. Podpisy raczej zbiorą.

Pytanie co będzie z frekwencją w dniu referendum. Wyniki ostatniego referendum w Lipie mogą pokazywać, że burmistrz Wójcik nie musi bać się odwołania. Jednak w tej sprawie sytuacja jest inna. Pan burmistrz dorobił się dużego negatywnego elektoratu, a w Zaklikowie chętniej ludzie chodzą zagłosować przeciwko czemuś i komuś niż za. Wygląda, że strony sporu mają tego świadomość, więc kampania przed absolutorium i po nim może być ostra.

Jeśli burmistrz nie otrzyma absolutorium to referendum będzie automatycznie. To lepsze i prostsze rozwiązanie dla przeciwników burmistrza. Pewnie zrobią wtedy wszystko żeby mieć większość w głosowaniu nad absolutorium, a potem żeby referendum się udało. Jeżeli się uda Zaklików będzie pierwszą gminą w regionie gdzie taka sprawa przeszła. Stąd takie zainteresowanie włodarzy sąsiednich gmin. Czy w takim razie w żniwa będą wybory burmistrza w Zaklikowie? Kto wie?

Temperatura rośnie i nie tylko dlatego, że lato się zbliża.

Dorota Zakrzewska

18 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

stw24.pl20 lipca 2021

Strażacy w Antoniowie działają już od 110 lat

stw24.pl20 lipca 2021

Muzyczne lato w Zaklikowskim Parku

stw24.pl18 lipca 2021

Remont sanitariatów w bojanowskiej szkole

stw24.pl18 lipca 2021