W Stalowej Woli

Cała Stalowa Wola głosuje na drzewko solarne

Cała Stalowa Wola głosuje na drzewko solarne

Stalowa Wola ma szansę zdobyć 100 tysięcy złotych na innowacyjną instalację – drzewko solarne. Mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli pod nim usiąść, odpocząć, skorzystać z darmowego WiFi i naładować swoje urządzenie mobilne. Ale czy te pieniądze trafią do nas… zależy właśnie od naszej mobilizacji. To może być pierwsza taka instalacja w Polsce.

Innowacyjny projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Zielona Stalówka przeszedł do dalszego etapu rywalizacji w programie Lechstarter. To oznacza szansę na sfinansowanie drzewka solarnego z odnawialnych źródeł energii. Teraz pora na głosowanie internetowe. Na stronie http://www.urbanforms.org/lechstarter możemy oddać swoje głosy codziennie, aż przez 30 dni. Systematyczność i zachęcenie rodziny oraz znajomych jest ważne, bo pieniądze na realizację pomysłów dostanie tylko 5 miast z największą liczbą głosów. Póki co, jesteśmy w czołówce, ale konkurencja nie śpi. I tak jak my, również chce zgarnąć okrągłą sumę na swoje zamierzenia.

Jak więc głosować? Na stronie http://www.urbanforms.org/lechstarter w zakładce „zgłoszone projekty” wyszukać „Stalowa Wola”, a potem zagłosować. Albo przez e-maila, albo przez Facebooka.

– Bardzo proszę o udostępnianie i codzienne głosowanie na projekt ze Stalowej Woli “drzewko solarne”. Nie ukrywam, że jestem bardzo emocjonalnie związany z tym projektem, a jak uda nam się go zrealizować, to będziemy mieli w Stalowej Woli pierwszą taką instalację w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. Stalowowolskie drzewko solarne może stać się naszym innowacyjnym produktem promującym nas w Polsce i na świecie! Wszystko zależy od Państwa głosów! Głosujmy codziennie na solarne drzewko ze Stalowej Woli! – zachęca Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

– Działanie drzewa będzie opierało się na wykorzystaniu promieniowania słonecznego. Dzięki darmowej energii ze słońca możliwe będzie oświetlenie po zmroku przestrzeni pod drzewem, gdzie umieszczone zostaną wygodne miejsca do odpoczynku. Drzewo pełnić będzie rolę miejsca, które przyciąga mieszkańców swoim ciekawym kształtem i nowoczesną technologią. Niezwykle efektownie drzewko będzie wyglądać wieczorem, kiedy umieszczone w koronie drzewa duże „liście solarne” oświetlą całą przestrzeń pod drzewem – tłumaczą pomysłodawcy projektu z Zielonej Stalówki.

Informacja prasowa MZK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021