Rozrywka

Centrum Aktywności Seniora oficjalnie otwarte

Centrum Aktywności Seniora oficjalnie otwarte

Marzenie prezydenta miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego o miejscu godnym stalowowolskich seniorów stało się faktem. 31 sierpnia 2021 roku oficjalnie zostało otwarte Centrum Aktywności Seniora. Okazją do przekazania obiektu była sesja Miejskiej Rady Seniorów.

– CAS jest miejscem, które zrodziło się w moim pierwszym programie samorządowym po rozmowach z seniorami miasta Stalowej Woli na chodniku, na ulicy. Seniorzy zwracali uwagę, że brakuje obiektu, który będzie spajać, integrować, zachęcać do wspólnego działania. Bardzo się cieszę, że po latach wspólnej pracy i determinacji to marzenie się zrealizowało i dzisiaj możemy symbolicznie przekazać ten wspaniały obiekt dla wszystkich seniorów miasta Stalowej Woli – powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił prezydent miasta, Centrum zostało wybudowane, stworzone i zaprojektowane w najwyższym standardzie, dlatego że miasto chce w ten sposób pokazać wdzięczność dla osób, które całe swoje życie poświęciły dla pracy na rzecz Stalowej Woli. – Stalowa Wola dziś jest miastem, które się dynamicznie rozwija i otwiera nowe perspektywy, ale nic nie stało się w przeciągu ostatnich kilku lat, lecz jest to wynik Państwa pracy, środowiska senioralnego, które przez pokolenia cegiełka po cegiełce wznosiło to miasto – zwrócił się do seniorów włodarz miasta.

CAS jest jednostką budżetową miasta, którą kieruje Bogna Latawiec. Instytucja dedykowana seniorom mieści się w Centrum 4 przy Al. Jana Pawła II 10. Na prawie 1000 m kw. powstała powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów. Na pierwsze piętro wjedziemy dwiema windami – jedna jest zlokalizowana od Al. Jana Pawła II, druga „od dziedzińca” przy klatce schodowej. W części lokalu powstała duża sala widowiskowo – artystyczna na 65 miejsc z modułową, składaną sceną. Ponadto w budynku pojawiła się: kawiarenka, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, która w razie potrzeby może pełnić rolę sali bankietowej, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych oraz sala do obsługi prawnej i działań medycznych. Ciekawym pomysłem zaproponowanym przez architektów jest możliwość stworzenia tarasu letniego jako „zielonego dachu”. W lokalu jest też wydzielona powierzchnia administracyjna dla osoby odpowiedzialnej za obiekt, jak i na potrzeby stowarzyszeń. Całość projektu została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli jest otwarte dla wszystkich seniorów, nie tylko tych zrzeszonych w klubach czy stowarzyszeniach. – Ci, którzy nie chcą uczestniczyć w różnych grupach też będą mieli prawo korzystać z propozycji, które będą przygotowane. Na pewno nie będzie to samotna wyspa w mieście. Nie będzie tak, że my się zamkniemy w swoim gronie i tylko dla siebie będziemy działać. Chcemy wychodzić do ludzi, współdziałać międzypokoleniowo. Chcemy potencjał, który drzemie w seniorach wykorzystać dla miasta – mówi Bogna Latawiec dyrektor CAS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Brzechwa w oczach dziecka – konkurs plastyczny

stw24.pl27 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest cool!”

stw24.pl20 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021