W Stalowej Woli

Centrum Kształcenia Kadr dla przemysłu lotniczego

Centrum Kształcenia Kadr dla przemysłu lotniczego

Ten pomysł, powstały w ITSTW jest logiczną konsekwencją mechanizmów współpracy inicjowanych od kilku lat w tym ośrodku.

W piątek 6 listopada b.r. ruszyła w stalowowolskim Inkubatorze Technologicznym nowa inicjatywa. Bezpłatnym seminarium dla firm-członków SGPPL DOLINA LOTNICZA , firm i instytucji partnerskich Inkubatora i lubelskiej firmy ZBIGNIEW SZTORC “Ortodroma” – zainicjowano tutaj przedsięwzięcie niecodzienne, nowe i bardzo potrzebne w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny. I chyba nie tylko. Inicjatywa pn. Centrum Kształcenia Kadr dla firm z branży lotniczej i partnerskich firm przemysłowych stawia przed sobą ambitne cele. Ma służyć szybkiemu transferowi najnowszej wiedzy związanej z przemysłowymi technikami pomiarowymi od ośrodków i firm wypracowujących nowe technologie z tym związane do przemysłu. “-Z jednej strony będą to więc producenci sprzętu, urządzeń i dostawcy najnowszej wiedzy metrologicznej tj. firmy najlepsze z najlepszych i ośrodki nauki, a z drugiej -przedsiębiorcy zmuszani obecnie przez rynek do sprostania coraz wyższym wymaganiom jakościowym. Powołując Centrum wraz z lubelskim partnerem – firmą “Ortodroma” – stwarzamy coś niekonwencjonalnego. Ta inicjatywa stworzy szansę konfrontowania oczekiwań i potrzeb z możliwościami współczesnej metrologii, stanowić może forum wymiany doświadczeń i myśli twórczej” – informuje Cezary Kubicki, prezes stalowowolskiego Inkubatora.

Ten pomysł jest także dziełem wcześniej wymienionej firmy z Lublina. Zbigniew Sztorc z Ortodromy zaznaczył na wstępie inauguracyjnego seminarium, że idea Centrum zrodziła się w czasie rozmów z kierownictwem Inkubatora. Jak powiedział – inicjatywa startuje po to, by droga od najnowszych technik i technologii pomiarowych do przemysłu była krótsza i…tańsza. Chodzi o to, by tego transferu nie utrudniać poprzez działania pośredników, tj firm szkoleniowych, co może ów proces wydłużać, a na pewno go podraża.

Staraniem inicjatorów Centrum pozyskano dla tego przedsięwzięcia najlepszych w kraju i na rynku międzynarodowym partnerów, np. RENISHAW, ITA czy TUV którzy, co zrozumiałe są bardzo zainteresowani taką formą kontaktu z przemysłem. A firm przemysłowych w tej części kraju nie brakuje, więc i uczestników organizowanych przez Centrum spotkań, seminariów i prezentacji nie powinno zabraknąć. Będą wśród nich firmy zgrupowane w DOLINIE LOTNICZEJ ale nie tylko. Wszak COP-wskie Podkarpacie coraz mocniej nawiązuje do swego gospodarczego rodowodu. Centrum na samym wstępie deklaruje swoją otwartość, co dotyczy tak branżowej przynależności uczestników, jak też harmonogramu i tematyki spotkań. “-Sądzę, że nie powinno być przeszkód, by w to ciekawe i potrzebne działanie włączać, z którejkolwiek strony, firmy z innychbranż i regionów. W inkubatorowym Laboratorium Międzyuczelnianym ciągle spotykamy się z klientami z róźnych branż, z producentami materiałów kosmicznych i energetyką włącznie” – mówi dr Jakub Nowak szefujący inkubatorowemu Laboratorium Międzyuczelnianemu w Stalowej Woli.

Przedsięwzięciu patronuje SGPPL DOLINA Lotnicza. Pierwsze seminarium inicjujące Centrum w stalowowolskim ITSTW w dniu 6 listopada br. było bardzo udane. Zgromadziło kilkudziesięciu uczestników z regionu Polski płd-wschodniej i z innych części kraju. Była mowa o mocno dziś interesujących przedsiębiorców zmianach w normie ISO 9001:2015, o najnowszych technikach i urządzeniach metrologicznych firmy RENISHAW i ich zastosowaniach, o zastosowaniach innowacyjnych technik pomiarowych firmy ITA i in. Uczestnicy opuszczający Inkubator podkreślali wysoki poziom prezentacji na tym spotkaniu.

źródło: Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021