W Stalowej Woli

Centrum przesiadkowe będzie przy Ambulatorium

Centrum przesiadkowe będzie przy Ambulatorium

Gdzie potrzebne są przystanki autobusowe w Stalowej Woli? O tym najlepiej wiedzą mieszkańcy, którzy upominali się o przystanek przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Kwiatkowskiego, zwanym popularnie Ambulatorium. W tym miejscu też powstanie profesjonalne centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej.

W okolicach Ambulatorium i Huty przemieszcza się bardzo wiele osób. To zarówno pracownicy mieszących się tu zakładów, pacjenci ambulatorium, a także uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej. Szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych jest tu bardzo duży ruch. A w okolicach Ambulatorium, nie ma przystanku, gdzie pasażerowie mogliby się schronić. Chodzi głównie o pacjentów, którzy praktycznie przez cały dzień przejeżdżają autobusami do przychodni. Okazuje się, że w tym miejscu miasto planuje zrobić nie tylko przystanek, ale także centrum przesiadkowe. Konieczne jednak wcześniej jest uregulowanie spraw gruntowych.

– W tej chwili negocjujemy z Hutą Stalowa Wola, oprócz przejęcia dróg, również przejęcie terenów przyległych do Ambulatorium  przy bramie nr 3. Chcemy tam stworzyć profesjonalne centrum przesiadkowe. Będzie to element mobilnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Szykujemy naprawdę rewolucyjne zmiany, jeśli chodzi o funkcjonowanie  transportu zbiorowego na terenie Stalowej Woli. Miejski Zakład Komunalny, cały czas zbiera doświadczenia, pomysły, konsultuje pewne sprawy. Tak, abyśmy mogli już od września, część z nich wprowadzić, bo wtedy planowana jest aktualizacja rozkładu jazdy – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodaje, że te wszystkie zmiany nastąpią wtedy, kiedy będą realizowane MOF-y na terenie Stalowej Woli.

Część zmian w komunikacji miejskiej już jest wprowadzana. Już został rozstrzygnięty przetarg  na zakup 4 mini autobusów, teraz MZK czeka na ich dostawę.
Jak zaznacza prezydent, pojawienie się małych autobusów na terenie miasta ma poprawić ekonomię prowadzonych kursów, na których jeździ mniej pasażerów, a tym samym nie zawsze są w pełni dochodowe.
Natomiast w ramach MOF-u planowany jest zakup 20 nowych autobusów, w tym 10 elektrycznych.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021