W Stalowej Woli

Cesarsko – królewski sąd będzie remontowany

Cesarsko – królewski sąd będzie remontowany

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłosiło przetarg na remont zabytkowego budynku przy ul. Rozwadowskiej, w którym znajdował się sąd, a także na zagospodarowaniem terenów pod  potrzeby Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, która ma tu powstać.

Zainteresowani wykonawcy mają czas na składanie swoich ofert do 2 października, natomiast termin zakończenia tych prac przy obiekcie jest przewidziany na połowę sierpnia przyszłego roku.

Na utworzenie tej galerii muzeum otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości  2,8 mln zł, a koszt całego projektu, który będzie realizowany do końca przyszłego roku to ponad 4 mln zł.

Projekt oprócz remontu obiektu obejmuje również zakup wyposażenia multimedialnego i sprzętu umożliwiającego prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Ma to być pierwsza w Polsce galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, który urodził się w Rozwadowie i tu  spędził pierwsze lata życia, zaś ojciec artysty pracował w tym budynku i był sędzią powiatowym. Galeria ta ma się mieścić na poddaszu budynku przy ul. Rozwadowskiej.

Prace budowlane prowadzone w głównym budynku sądu będą polegały m.in. na wymianie więźby dachowej, wymianie pokrycia dachu z blachy trapezowej na dachówkę ceramiczną, wykonaniu  izolacji termicznych poddasza, budowie podniesionej podłogi poddasza. W obiekcie ma być też zainstalowana winda towarowo-osobowa. Zostaną wykonane także łazienki dla zwiedzających. Drzwi w obiekcie, które nie są objęte ochroną konserwatorską zostaną wymienione, a zabytkowe będą remontowane. Zostanie zrobiona także klimatyzacja, ogrzewanie połogowe na poddaszu, a także wszelkie konieczne instalacje.Będzie odnowiona także elewacja budynku z uwzględnieniem montażu godła.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021