W Stalowej Woli

Chamstwo w państwie

Chamstwo w państwie

Może się wydawać, że 25 lat od zmiany ustroju fatalny sposób działania biurokracji z czasów PRL jest przeszłością. Nic podobnego.

Zgłosił się czytelnik, który opowiedział jak funkcjonuje jedna z agend NFZ w Stalowej Woli, mająca siedzibę w budynku “Młodego Metalowca”. Żeby załatwić sprawy ubezpieczeń ustawiła się długa kolejka. Około 15.30 w kolejce stało jeszcze około 10 osób w tym niewidomy, matka z niemowlęciem i kilka osób w podeszłym wieku.

O 15.30 atmosfera zrobiła się gorąca. Pani pracująca w agendzie oświadczył, że kończy pracę właśnie o 15.30. Wiedziała, że liczba interesantów jest większa i nie zdąży przyjąć wszystkich do końca godzin urzędowania. Nie raczyła odpowiednio wcześniej poinformować czekających, że nie będzie w stanie przyjąć wszystkich i żeby nie czekali, a przyszli w innym terminie. Pewnie na to, że zostanie trochę dłużej i przyjmie chociaż matkę z niemowlęciem i niewidomego nikt z oczekujących nie liczył.

Doszło do bójki między dwoma starszymi ludźmi, o to, kto rzutem na taśmę zdąży załatwić swoją sprawę. Jeden z uczestników bójki krzyknął; ty ch… zaje…! Tak się zwierząt nie traktuje!To dramatyczne zajście nie wywarło żadnego wrażenia na pani urzędniczce. Kiedy wychodziła z biura zwrócono jej uwagę, że tak się nie postępuje i jej zachowanie jest skandaliczne. “To jest podziękowanie za ciężką pracę” skomentowała urzędniczka z wyrzutem i wyszła z biura.

Za komuny byle urzędas był bogiem i uważał dzień za zmarnowany jeżeli nie upokorzył jakiegoś interesanta. Wydawało się, że czasy kiedy obywatel był dla urzędnika, a nie urzędnik dla obywatela bezpowrotnie minęły. To wtedy ludzie skakali sobie do oczu żeby być bliżej w kolejce. Traktowanie ludzi przez urzędy można było często porównać do traktowania zwierząt.

Widać w Stalowej Woli komuna trzyma się mocno. Czy odpowiedzialne osoby w NFZ przypatrzą się pracy agendy w Stalowej Woli. Informujemy, że osoba, która była świadkiem opisanego zdarzenia jest gotowa szczegółowo opowiedzieć o tym skandalicznym zajściu.

Grzegorz Poniedzielski

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021