W Stalowej Woli

Charzewicki park powoli odzyskuje dawną świetność

Charzewicki park powoli odzyskuje dawną świetność

O to, jakie są dalsze plany co do parku na os. Charzewice w Stalowej Woli, zapytała podczas ostatniej sesji Rady Miasta radna Urszula Serafin – Bąk. Okazuje się, że to urokliwe miejsce, może nie od razu, ale powoli będzie nabierać nowego wyglądu.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny pewne działania, z punktu widzenia przywrócenia dawnych funkcji, pewnego uroku tego miejsca zostały już podjęte. Chodzi m.in. o puszczenie wody w dawnym korycie biegnącym przez park. Było to możliwe dzięki innym inwestycjom, które zostały już przeprowadzone na os. Piaski, chodzi o zrobienie tam odwodnienia. Dodaje, że były zastrzeżenia, co do przejrzystości wody w rzeczce, jednak jak zapewnia, z biegiem czasu woda nabierze właściwego wyglądu.
– Bardzo bym chciał, by w przyszłym roku pojawiły się drewniane mostki, które będą prowadziły do wyspy, a także konieczna jest naprawa istniejącego mostku przy alei dębu czerwonego. Jego stan techniczny, a także estetyczny nie jest najlepszy – mówi prezydent.

Miasto ma też w planach dużą inwestycje, bezpośrednio związaną z parkiem, czyli modernizację ul. Lipowej, prowadzącej do parku. Kosztorysowy koszt tego zadania, to około 6,8 mln zł.
Modernizacja jest planowana w dwóch etapach. Pierwszy od. ul. Sandomierskiej do ul. Wspólnej, oraz od ul. Wspólnej do bramy parku. Ten drugi odcinek ma być stylizowany, wykonany z kostki brukowej, z pasującym do tego stylu oświetleniem. Projekt tej części już został opracowany. Droga ta ma być remontowana w przyszłym roku.
W ramach tych działań, nie wyobrażam sobie, żebyśmy w przyszłym roku nie wykonali remontu bramy głównej parku, jeśli już będzie zrobiona piękna, reprezentacyjna ulica – zaznacza prezydent.

W nie najlepszym stanie w dalszym ciągu pozostają zabytkowe zabudowania parku, choć te od kilku lat są doraźnie przez miasto remontowane. Jednak prace te, mają tylko zapobiec temu, by obiekty te nie uległy całkowitemu zniszczeniu. Odnowa tych zabudowań wymaga ogromnych pieniędzy, i jak zapowiadał prezydent Nadbereżny, dopóki nie powstanie projekt ministerialny dotyczący odbudowy zabudowy dworskiej, to nie ma szans, aby miasto przystąpiło do modernizacji tych zabudowań.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021