W Stalowej Woli

Chcę być niezależnym głosem w radzie

Chcę być niezależnym głosem w radzie

– Ostatnio zarzucono mi, że jestem kandydatem, który będzie parł do sporu, ale ponownie zacytuję to, co powiedziałem na poprzedniej konferencji. Dobre rozwiązania będę popierał, złe będę krytykował, będę pokazywał jak zrobić inaczej – mówił  podczas konferencji prasowej Bartłomiej Bednarczyk , kandydat w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Stalowej Woli.

Zaznaczał, że nie zgadza się na niektóre nieracjonalne działania, które są realizowane przez obecną władzę, jak np. podnoszenie podatków, a także zwiększenie deficytu.
– Nie ma znaczenia, czy w radzie zasiada 18 czy 19 członków PiS-u, ponieważ i tak w tej chwili mogą przegłosować każdą uchwałę. Ja jestem kandydatem niezależnym popieranym przez PSL, partię KORWiN i ruch Kukiz`15. Moje hasło wyborcze to: „Niezależny głos w Radzie Miasta”. Będę miał swój głos, nie będę bał się mówić jak jest. Chodzi o to, by być konstruktywną opozycją – mówił Bednarczyk. Odniósł się do zarzutów, które są mu stawiane. M. in., to że studiuje w Rzeszowie i nie będzie miał czasu na pracę w radzie. Wyjaśnił, że pisze pracę magisterską, a to wiąże się z wyjazdami tylko dwa razy w tygodniu. A co do młodego wieku, to nie jest jedyną osoba, która mając tyle lat zaczynała pracę w samorządzie czy parlamencie.

Jak zaznaczał Andrzej Szlęzak, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Bartłomieja Bednarczyka,  poza pojedynczymi głosami w obecnej Radzie Miasta nie ma opozycji. – A w mieście nie wszystko dzieje się dobrze, jest wiele zastrzeżeń. Brakuje pewnej odwagi cywilnej i wsparcie tych głosów, które potrafią wytknąć błędy, mówienie nieprawdy i oszukiwanie. Myślę, że Bartkowi tej odwagi cywilnej w takiej dzielność nie zabraknie. Ona jest bardzo potrzebna – mówił.

Podczas konferencji Marzena Kardasińska z ruchu Kukiz`15 przedstawiła oficjalne poparcie dla Benarczyka i porozumienie, które ruch zawarł z tym kandydatem na radnego. – To porozumienie na piśmie, jest gwarantem tego, że praca na rzecz mieszkańców i miasta będzie priorytetem w jego działaniach, że uczciwość i transparentność będzie codziennością dla Bartka. To jest główna idea ruchu Kukiz`15, i to był jeden  z ważnych elementów, który zadecydował o tym, że poparliśmy jego kandydaturę – mówi Marzena Kardasińska, pełnomocnik komitetu Kukiz`15 .
Podczas konferencji Bartłomiej Bednarczyk przedstawił  swój program dla miasta i osiedla. To m.in.:

  • zapobieganie nadmiernej biurokracji i zadłużaniu miasta,
  • inwestycje w infrastrukturę miejską i przemysłową,
  • renowacja zabytków i rynku na os. Rozwadów,
  • zagospodarowanie błoni nad Sanem,
  • rozwój miasta jako ośrodka akademickiego,
  • promocja sportu – piłki nożnej i koszykówki,
  • zagospodarowanie Ogródka Jordanowskiego,
  • rewitalizacja terenów przy ul. Ofiar Katynia i ul. Dmowskiego.

Wybory uzupełniające do Rady Miasta odbędą się 7 lutego w okręgu nr 21. Pozostali kandydaci, to Jerzy Augustyński i Dariusz Przytuła.

Joanna Piechuta

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021