W Stalowej Woli

Chodnikowy bubel na cmentarzu?

Chodnikowy bubel na cmentarzu?

Trwa budowa nawierzchni głównej alei na cmentarzu parafialnym w Stalowej Woli – Rozwadowie. Granitowa kostka jest układana od bramy głównej przy ul. Klasztornej do wejścia od ul. Rozwadowskiej. Co prawda inwestycja nie została jeszcze zakończona, jednak mieszkańcy mają zastrzeżenia co do tego, że ten chodnik będzie rzeczywiście funkcjonalny.
Ostatnio byłem na cmentarzu, kostka jest już położona prawie na całej długości alei. Przyznam, że po tym chodniku nie da się iść, gdyż nawierzchnia jest pofałdowana, a co najgorsze kostki, które są obok siebie nie są położone na jednym poziomie. Dlatego też wystają krawędzie, o które bardzo łatwo się potknąć. Znajoma opowiadała mi, że właśnie zahaczyła o taką kostkę i przewróciła się. Pomijam już fakt, że między kostkami są szczeliny, ale mam nadzieję, że to jeszcze zostanie zasypane – mówi czytelnik.
Podobnych sygnałów otrzymaliśmy jeszcze kilka. Mieszkańcy obawiają się, że te nierówności mogą pozostać. A wtedy będzie problem.
Inwestycję tę realizuje właściciel cmentarza, czyli parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Uwagi mieszkańców przedstawiliśmy księdzu proboszczowi. Jak powiedział nam ks. Jan Folcik prace jeszcze nie zostały zakończone. Jeśli będą odbierane, to dopiero będzie coś można mówić na ten temat.

Modernizacja tej alei jest finansowana z budżetu miejskiego, miasto przekazało na ten cel 90 tys. zł. Co prawda jest to cmentarz parafialny, ale z racji tego, że jest zabytkiem miasto przekazało dotację na obiekty wpisane do rejestru zabytków. Położenie nawierzchni na głównej alei było konieczne, po opadach deszczu tworzyły się kałuże, a odwiedzający nekropolię szli po błocie.
Początkowo w budżecie zostało przeznaczone 60 tys. zł na ten cel.
We wstępnym projekcie nawierzchnia miała być z kostki betonowej.  W tej sprawie jednak musiał wypowiedzieć się konserwator zabytków. Ten stwierdził, że betonowa kostka, nie pasuje do tego miejsca. Dlatego też, polecił, by inwestor zastosował inny materiał, który będzie bardziej odpowiedni do tego miejsca. To jednak wpłynęło na cenę. Dlatego też radni zdecydowali o zwiększeniu kwoty dotacji o 30 tys. zł. Koszt całej inwestycji to 90 tys. zł.

cmentarz-2
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021