W Stalowej Woli

“Chodzi o przyzwoitość” – oświadczenie poseł Renaty Butryn

“Chodzi o przyzwoitość” – oświadczenie poseł Renaty Butryn

Protest

30 stycznia 2017 r. w Stalowej Woli odbyła się  z udziałem  przedstawicieli władz państwowych, lokalnych, kościelnych uroczystość otwarcia żłobka w Stalowej Woli.

Jest to niezwykle istotne dla miejscowej społeczności wydarzenie i niewątpliwie przynosi szczególnie młodym rodzinom wiele korzyści, jednakże zostało ono wykorzystane propagandowo przez Panią Premier, która ogłosiła program „Maluch +” i stwierdziła, że w ramach troski o rodzinę rząd przeznaczy w 2017 roku na jego realizację  500mln zł.

Program „Maluch”, powstał za czasów rządów PO i PSL i działa już od 7 lat,  więc nastąpiło swoiste „przywłaszczenie”  tego projektu przez dodanie „+”. Pani Minister Polityki Społecznej i Rodziny nie zmieniła w nim nic, nie dodała żadnego nowego  modułu  i  przeznacza na ten program w 2017 roku 151 mln zł ( można wyczytać to na stronach ministerstwa), a nie 500mln.

Podobnie rzecz ma się z programem Senior – WIGOR, który został zmieniony tylko w nazwie na Senior  Plus i jest „ sprzedawany „ opinii publicznej jako projekt PiS –u. Warto przy tym podkreślić, że PiS obciął fundusze na ten program( na powstawanie klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, gabinetów rehabilitacyjnych, bibliotek) o połowę .

Pochwalamy powstanie żłobka w Stalowej Woli, ale uważamy , że jego otwarcie było czysto pijarowym zabiegiem i służyło lansowi miejscowych polityków PiS.

Zadajemy też pytanie , czy rodzice dzieci, które widnieją na fotografiach, byli powiadomieni, o takim wykorzystaniu wizerunku dzieci i czy wyrazili zgodę na ich udział w akcji propagandowej?

Żenujące i nieeleganckie jest też ciągłe podkreślanie faktu podpisania kontraktów  w HSW przez ministra Macierewicza bez jakiejkolwiek wzmianki o zasługach poseł Elżbiety Łukacijewskiej, b. poseł Renaty Butryn, załogi na czele  z prezesem K. Trofiniakiem i prezesem A. Rusinkiem. związków zawodowych  w ratowaniu zakładu przed upadłością ( po rządach PiS w latach 2005-2007),w przygotowaniu projektów ;o wszelkim wsparciu udzielanym HSW przez poprzedni rząd ( na uroczystości podpisania kontraktu powiedział o tym wyraźnie tylko Koreańczyk , przedstawiciel Samsunga).

Prezydent „zapomina „ też , że dofinansowanie  na budowę pełnowymiarowego boiska przy ul. Hutniczej otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki jeszcze za rządów PO i PSL.

W tym miejscu warto zacytować wielkiego poetę Cypriana Kamila Norwida, który napisał,
że :” przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej…”

Pamiętajmy o tym, bo zarówno teraźniejszość ,jak i przyszłość od niej zależy. Nie zapominajmy, abyśmy nie zostali zapomniani.

Nie jest wstydem realizować czyjeś idee, projekty, jeśli są dobre, ale nie należy zapominać o ich autorach.

Renata Butryn  b. poseł

Małgorzata Czwarno  Przewodnicząca Koła Miejskiego PO w Stalowej Woli

 

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021