W Stalowej Woli

Ciche Anioły przełamują stereotypy

Ciche Anioły przełamują stereotypy

Jak wygląda życie osób niepełnosprawnych, w jaki sposób można im pomóc, a także jak wiele osób nie jest obojętnych na los innych. O tym mogły się przekonać uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, które realizują projekt pod hasłem „Ciche Anioły”.
Patrycja Borska, Katarzyna Chamot, Angelika Grzywacz, Sabina Sęk i  Aleksandra Suduł, te pięć uczennic bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie pod hasłem  „Zwolnieni z Teorii”. Projekt ten ma na celu rozwój umiejętności z zakresu zarządzania projektami i do inspiracji w podejmowaniu aktywności społecznej.
Miały przygotować projekt na dowolny temat, wybrały niepełnosprawność i w tym kierunku podejmowały różnorodne działania, w które włączały m.in. dzieci. Wspólnie z uczniami z Zespołu  Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy malowały anioły. Ponadto brały udział w lekcjach na temat niepełnosprawności w klasach 4-6 również w szkole w Pysznicy.  Zorganizowały też Międzyszkolny Turniej Piłki Halowej Chłopaków  w LO im. KEN, a także wzięły udział w treningu osób niepełnosprawnych w Rzeszowie
W swoją akcje włączyły też znane osoby, których zdjęcia z logo projektu umieszczały na facebooku. A poparli ich m.in.: prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, poseł Rafał Weber;  sportowcy – Stanisław Lebioda, Agnieszka Dybka, Alicja Fiodorow, Jacek Gaworski, Bartłomiej Stój, Angelika Sarna, Tomasz Płonka, Tomasz Wietecha, trener Stanisław Anioł; strażacy z PSP w Stalowej Woli;  aktorzy – Modest Ruciński, Agnieszka Pawełkiewicz, Marcin Bosak, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Damięcki, Rafał Fudalej, Mateusz Janicki.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021