W Stalowej Woli

Co było przyczyną śmierci 20-latki ze Stalowej Woli ?

Co było przyczyną śmierci 20-latki ze Stalowej Woli ?

14 września w mieszkaniu w Stalowej Woli zmarła 20-letnia kobieta. Sprawę tę bada Prokuratura Rejonowa. To dlatego, że przyczyna zgonu nie została określona przez lekarza. Śledczy ustalają, co było powodem śmierci i czy nie przyczyniły się do tego osoby trzecie.

O tym zdarzeniu została powiadomiona policja, a następnie prokuratura. Taka procedura jest stosowana w przypadku zgonów nagłych, co do których przyczyna jest niejasna.
W ubiegłym tygodniu na zlecenie stalowowolskich śledczych została przeprowadzona sekcja zwłok w katedrze Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jednak nie   odpowiedziała na pytanie jaka była przyczyna zgonu. Biegli nie stwierdzili ran na ciele. Dlatego zostały zlecone kolejne badania, m. in. toksykologiczne i mikroskopowe.

– Nie wiemy, co było przyczyną zgonu. Zabezpieczyliśmy dokumentację medyczną, przesłuchujemy świadków.  Wyjaśniamy, czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, czy też  przyczyniały się do tego osoby trzecie, czy też wpływ miało na to ewentualne zażycie niedozwolonych środków psychoaktywnych. Podkreślam ewentualne, bo nie wiemy czy do tego doszło.  To dopiero będziemy wiedzieć, po uzyskaniu wyników badań specjalistycznych, które będą kluczowe, a także analizie całego zebranego materiału dowodowego – mówi Piotr Walkowicz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli.
Prokuratura ma pewne podejrzenia, że zmarła kobieta mogła stosować środki  psychoaktywne, być może była nawet od nich uzależniona, ale niewykluczone jest też to, że mogła mieć jakąś wadę wrodzoną.
Śledczy mają za zadanie ustalić, czy do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie, czyli czy ktoś umyślnie, bądź nieumyślnie spowodował zgon 20-latki.
Dorota Zakrzewska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021