W Stalowej Woli

Co dalej będzie z targowicą w Rozwadowie?

Co dalej będzie z targowicą w Rozwadowie?

Chodzi o plac targowy przy ul. Poprzecznej na os. Rozwadów w Stalowej Woli. Temat ten poruszyła radna Maria Chojnacka na ostatniej sesji Rady Miasta.

Miejsce to jest nieco zaniedbane. Z racji tego, że nie jest ogrodzone, wieczorami często spotyka się tam młodzież. Nie ma tam oświetlenia – na ul. Poprzecznej jest tylko jedna latarnia. Ponadto na wakacjach podczas burzy zostało uszkodzone drzewo, konary zagrażają bezpieczeństwu.

Radna Maria Chojnacka zaznacza, że w żadnym wypadku nie chodzi jej o likwidację tego miejsca, o zamknięcie placu targowego, ale o nadzór nad nim. Zaznacza, że place ten jest potrzebny mieszkańcom. W Rozwadowie jest wiele starszych osób, dla nich, ale nie tylko, dużą wygodą jest to, że mogą na miejscu zrobić zakupy. Targ w Rozwadowie odbywa się we wtorki i w piątki.

Obecnie placem targowym nikt nie zarządza, dlatego tez nie są pobierane opłaty od handlujących. Kiedyś targowiskiem zarządzał klub ZKS Stal, jednakże zrezygnował z tego, bo plac nie przynosił zysków. Potem przejął go MOSiR, ten także odmówił zarządzania, z tego samego powodu. Trzy lata temu opiekę nad targowiskiem miał pełnić jeden z handlujących. Jednakże też jak widać nic z tego nie wyszło.

Miasto jak na razie do placu nic nie dokłada, co nie oznacza, że wcześniej tak nie było. W przeciągu ostatnich 14 lat ogrodzenie targowiska było 3 razy generalnie remontowane. Ostatecznie jednak, na wniosek samych mieszkańców Rozwadowa, zostało przez miasto rozebrane. To dlatego, że stwarzało zagrożenie, bowiem z siatki wystawały druty. Natomiast stoły na placu były remontowane 2 razy.

Handlujących na targowisku nie jest zbyt wielu. Dlatego utrzymywanie nie jest opłacalne, bowiem koszt kontenera na śmieci, sprzątania, ewentualnych remontów, byłby wyższy od przychodu uzyskanego z opłaty targowej.
Okazuje się, że o zwrot teren placu targowego, o czym powiedział podczas sesji Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, wystąpiła gmina żydowska. – Nie podzielam tej opinii, dlatego odmawiamy zwrotu – mówił prezydent.
Na razie nie zostały podjęte decyzje co do placu targowego, na pewno jednak zostaną usunięte konary, zagrażające bezpieczeństwu, a także przycięte drzewa.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021