W Stalowej Woli

Co dalej będzie z targowicą w Rozwadowie?

Co dalej będzie z targowicą w Rozwadowie?

Chodzi o plac targowy przy ul. Poprzecznej na os. Rozwadów w Stalowej Woli. Temat ten poruszyła radna Maria Chojnacka na ostatniej sesji Rady Miasta.

Miejsce to jest nieco zaniedbane. Z racji tego, że nie jest ogrodzone, wieczorami często spotyka się tam młodzież. Nie ma tam oświetlenia – na ul. Poprzecznej jest tylko jedna latarnia. Ponadto na wakacjach podczas burzy zostało uszkodzone drzewo, konary zagrażają bezpieczeństwu.

Radna Maria Chojnacka zaznacza, że w żadnym wypadku nie chodzi jej o likwidację tego miejsca, o zamknięcie placu targowego, ale o nadzór nad nim. Zaznacza, że place ten jest potrzebny mieszkańcom. W Rozwadowie jest wiele starszych osób, dla nich, ale nie tylko, dużą wygodą jest to, że mogą na miejscu zrobić zakupy. Targ w Rozwadowie odbywa się we wtorki i w piątki.

Obecnie placem targowym nikt nie zarządza, dlatego tez nie są pobierane opłaty od handlujących. Kiedyś targowiskiem zarządzał klub ZKS Stal, jednakże zrezygnował z tego, bo plac nie przynosił zysków. Potem przejął go MOSiR, ten także odmówił zarządzania, z tego samego powodu. Trzy lata temu opiekę nad targowiskiem miał pełnić jeden z handlujących. Jednakże też jak widać nic z tego nie wyszło.

Miasto jak na razie do placu nic nie dokłada, co nie oznacza, że wcześniej tak nie było. W przeciągu ostatnich 14 lat ogrodzenie targowiska było 3 razy generalnie remontowane. Ostatecznie jednak, na wniosek samych mieszkańców Rozwadowa, zostało przez miasto rozebrane. To dlatego, że stwarzało zagrożenie, bowiem z siatki wystawały druty. Natomiast stoły na placu były remontowane 2 razy.

Handlujących na targowisku nie jest zbyt wielu. Dlatego utrzymywanie nie jest opłacalne, bowiem koszt kontenera na śmieci, sprzątania, ewentualnych remontów, byłby wyższy od przychodu uzyskanego z opłaty targowej.
Okazuje się, że o zwrot teren placu targowego, o czym powiedział podczas sesji Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, wystąpiła gmina żydowska. – Nie podzielam tej opinii, dlatego odmawiamy zwrotu – mówił prezydent.
Na razie nie zostały podjęte decyzje co do placu targowego, na pewno jednak zostaną usunięte konary, zagrażające bezpieczeństwu, a także przycięte drzewa.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021