Fotorelacje

,,….co wy robicie ?? wy naszą Stalówkę hańbicie….”

,,Co wy robicie ?? wy naszą Stalówkę hańbicie” oraz ,,zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska”, skandowali w sobotnie popołudnie kibice w Stalowej Woli. Trudno się dziwić, że nawet najcierpliwszym sympatykom zielono-czarnych, puszczają nerwy. Tak źle grającej Stali nie pamiętam od 20 lat ……a może nawet i dawniej.

Przed spadkiem do 3 ligi najprawdopodobniej uratuje nas 3 punkty, które zostaną przypisane naszemu zespołowy za walkower, w ostatniej kolejce, kiedy to podopieczni trenera Kuźmy mieli zmierzyć się z Okocimskim Brzesko (zespół wycofany z rozgrywek). Zastanawiające jest to czy czasem ta świadomość działa tak demotywująco na naszych zawodników. Bo patrząc na to co robili w sobotnie popołudnie na boisku, można było odnieść wrażenie, iż ogląda się drużynę, która dawno ma zapewnione utrzymanie, a nie taką która gra o ,,życie”. To Legionovia robiła wrażenie zespołu, któremu po prostu bardziej się chce. Pomogła im w tym szybko zdobyta bramka, bo już w 6 minucie Wolsztyński (Legionovia) skuteczną główką pokonał Wietechę (Stal). Po zdobytej bramce goście grali spokojnie, ale przemyślanie. Natomiast Stal grała ,,na aferę”. Akcję polegające na wykopywaniu piłki jak najdalej do przodu, i liczeniu na to, że któryś z napastników może do niej dojdzie, nie miały najmniejszych szans powodzenia. Brak pomysłu na grę z przodu i błędy w obronie zaowocowały utratą drugiej bramki w 39 minucie, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Tylec (Legionovia). Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nóg jednego z naszych obrońców, co na tyle utrudniło interwencję naszemu bramkarzowi, że piłka znów wylądowała w bramce. Do przerwy 0:2.

W drugiej połowie pojawiła się iskierka nadziei na uratowanie wyniku w dniu dzisiejszy. W 60 minucie w pole karne wpadł Płonka (Stal), który został ostro ,,skoszony” przez jednego z defensorów Legionovii. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Bartosiak. Niestety uderzył blisko środka bramki, a jego strzał dobrze wyczuł bramkarz gości. Niewykorzystana 11-ka ostatecznie podłamała zielono-czarnych. Od tego momentu nie istnieli w ofensywie, ale niestety i w defensywie posypały się błędy, które goście w bezwzględny sposób wykorzystali odpowiednio w 69 min. Wieczorek, 76 min. i 81min. Wolsztyński, który skompletował hat-trick. Kompromitacja 0:5 i to jeszcze przed własną publicznością stała się faktem. Niestety wynik ten świadczy o jednym, z tego ,,zespołu” już nic nie będzie.

Nowy trener, który nie wniósł nic pozytywnego, jedyna zmiana po przyjściu trenera Kuźmy to utrata jakiegokolwiek stylu przez Stal. Nieudane zimowe transfery plus piłkarze, którzy najwyraźniej wypalili się już w naszym zespole.

Niestety są potrzebne duże zmiany w naszej drużynie, byle były one dobrze przemyślane dwa, trzy a nawet cztery razy, by nie powtórzyła się historia z tego sezonu.