sport

Coraz bliżej dna….

Coraz bliżej dna….

Po ostatnim przypadkowym zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa, w Stalowej Woli wszystko wróciło do smutnej normy, czyli nasi piłkarze ponieśli kolejną porażkę. Tym razem lepszy od Stali okazali się piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński.

Przed tym spotkaniem włodarze klubu przeprowadzili kampanię mającą na celu zachęcenie jak największej liczby kibiców do przybycia na mecz miejscowego klubu. Zważając na formę jaką prezentują nasi piłkarze w ostatnim czasie, to liczbę ok 350-400 osób, które zasiadły na trybunach stadionu Mosir, należy rozpatrywać jako sukces marketingowy zarządu klubu. Niestety zawodnicy, którzy mimo wszystko mogli liczyć w tym meczu na dobry i głośny doping swoich kibiców, nie potrafili się dostosować do nich poziomem i po raz kolejny rozczarowali. Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym wynikiem, należała do gości, którzy potrafili w ciekawy sposób przeprowadzać ofensywne akcję, jednocześnie grając dosyć pewnie w obronie. Taktyka naszego zespołu, tak jak w kilku ostatnich meczach, opierała się głównie na grze a kontrataku. Mimo to żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola w pierwszych 45 minutach.

Druga połowę nasi zawodnicy zaczęli bardzo niemrawo, ospale ruszając się po boisku, co szybko wykorzystali goście, którzy w 52 minucie ,,rozklepali” krótkimi podaniami naszą obronę i zdobyli bramkę na 1:0. Strzelcem bramki był Franciszek Siwek. Po stracie bramki podopieczni trenera Kuźmy bardzo chcieli szybko odrobić straty, jednak goście grali w tym meczu bardzo mądrze i nie dali zbytnio pograć naszym zawodnikom, szybko rozbijając ataki zielono-czarnych. Wyraźną przewagę Stal uzyskała dopiero w ostatnim kwadransie spotkania, kiedy to jeden z zawodników Błękitnych wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Świetne sytuację w końcówce meczu mieli Przezak i Oziębała strzelając z kilku metrów na bramkę gości, jednak w pierwszym i w drugim przypadku świetnie, intuicyjnie bronił golkiper Błękitnych.

Zielono-czarni nie byli w stanie odmienić losów tego spotkania odnosząc 13 porażkę w tym sezonie. W ligowej tabeli Stal spadła na miejsce 15, i ma zaledwie 2 pkt przewagi nad strefą spadkową.

Andrzej Tomaszewski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Paterski trzeci na finałowym etapie Tour of Estonia

stw24.pl31 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

stw24.pl17 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021