W Stalowej Woli

Coraz bliżej do „zielonej fali” w mieście

Coraz bliżej do „zielonej fali” w mieście

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu dotyczącego modernizacji sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi krajowej nr 77 w Stalowej Woli, który na początku października ogłosił rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zarządca drogi na ten cel zamierza przeznaczyć blisko 2,6 mln zł.

Ofertę złożyła firma Dynniq Poland z miejscowości Modliniczka, która  zaproponowała wykonanie tego zadania za 3 mln zł. Natomiast  firma BROSS Kusek i Sobecki Sp.J. z Tarnowa zaoferowała znacznie niższą cenę, bo 1,87 mln zł.
– Złożone w postępowaniu oferty będą teraz oceniane tak, aby wybrać ofertę najkorzystniejszą. Jeżeli nie będzie odwołań od wyboru wykonawcy, podpisanie umowy planowane jest na początek listopada tego roku. Termin realizacji to 60 dni z wyłączeniem okresu zimowego – mówi Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Przypomnijmy, modernizacja ma obejmować zainstalowane tzw. sekundników na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej, odmierzających czas zarówno sygnału czerwonego jak i zielonego, wprowadzenie nowego programu sygnalizacji świetlnych i ich koordynację, czyli tzw. zieloną falę oraz remont sygnalizacji.

Jak informuje rzeszowski oddział GDDKiA, w ramach przetargu wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli, w ciągu dk nr 77, tj.: ul. Staszica – Mickiewicza, ul. Staszica – ul. Popiełuszki,  Al. Jana Pawła II – ul. Floriańska – ul. Osiedlowa, ul. KEN – Al. Jana Pawła II, ul. Okulickiego – ul. Chopina oraz na przejściu dla pieszych przez ul. Staszica.
Programem koordynacji, który funkcjonował będzie w trybie stałoczasowym, objęte zostaną poniższe skrzyżowania: ul. Staszica – ul. Mickiewicza, przejście dla pieszych przez ul. Staszica, ul. Staszica – ul. Popiełuszki,  Al. Jana Pawła II – ul. Floriańska – ul. Osiedlowa, ul. KEN – Al. Jana Pawła II,

– Podstawowym celem planowanych prac jest dostosowanie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej do natężeń ruchu oraz zwiększenie płynności ruchu zarówno na dk 77 jak i na wlotach podporządkowanych, z uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych na istniejących przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowań – informuje Joanna Rarus.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021