W Stalowej Woli

Cyfryzacja wkracza do usług miejskich

Cyfryzacja wkracza do usług miejskich

Budowa linii światłowodowych oraz cyfryzacja jednostek miasta. Te dwa projekty będzie w przyszłym roku realizować Stalowa Wola. Mają one nie tylko usprawnić komunikację poszczególnych jednostek, ale także ułatwić mieszańcom dostęp do różnych usług.

Projekt cyfryzacji, który dotyczy zbliżenia administracji publicznej do mieszkańców będzie kosztował  3,7 mln zł, jest on w dużej części dofinansowany  z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, zmieni on wewnętrzne funkcjonowanie Urzędu Miasta, gdyż będzie konieczna wymiana wszystkich programów dziedzinowych.
– Robimy to po to, by wprowadzić usługi do domu mieszkańców, tak aby z pozycji prywatnego komputera, bez wychodzenia z domu, można było sprawdzić stan sowich podatków, sprawy dotyczące oświaty, gospodarki odpadami, tak, aby wszystkie usługi publiczne w mieście były dostępne z internetowego biura obsługi klienta. To będzie również zmiana w funkcjonowaniu jednostek miejskich, w ułatwieniu komunikacji między nimi – mówił prezydent.

Jak zaznaczał, jest to przygotowanie do większego projektu, czyli budowy linii światłowodowych, do połączenia jednostek miejskich. Projekt ten, przewidziany w przyszłorocznym budżecie będzie kosztował  2,8 mln zł. Będzie to uzupełnieni linii światłowodów, które już powstały w mieście.

Ta sieć która powstanie pomiędzy wszystkimi jednostkami miejskimi, będzie fundamentem do stworzenia w przyszłości wizyjnego monitoringu miasta. Światłowód pozwoli na bezpieczne przesyłanie danych z kamer, które będą monitorować miasto. Jak zaznaczał prezydent, w Stalowej Woli jest bardzo duży problem  z dewastacją mienia publicznego. Dlatego konieczne jest funkcjonowanie systemu wizyjnego monitoringu. To jest projekt wieloletni, ale bez bezpiecznej sieci, która będzie przesyłała te dane nie jest możliwe stworzenie całego oprzyrządowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021