W Stalowej Woli

Cyfryzacja wkracza do usług miejskich

Cyfryzacja wkracza do usług miejskich

Budowa linii światłowodowych oraz cyfryzacja jednostek miasta. Te dwa projekty będzie w przyszłym roku realizować Stalowa Wola. Mają one nie tylko usprawnić komunikację poszczególnych jednostek, ale także ułatwić mieszańcom dostęp do różnych usług.

Projekt cyfryzacji, który dotyczy zbliżenia administracji publicznej do mieszkańców będzie kosztował  3,7 mln zł, jest on w dużej części dofinansowany  z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, zmieni on wewnętrzne funkcjonowanie Urzędu Miasta, gdyż będzie konieczna wymiana wszystkich programów dziedzinowych.
– Robimy to po to, by wprowadzić usługi do domu mieszkańców, tak aby z pozycji prywatnego komputera, bez wychodzenia z domu, można było sprawdzić stan sowich podatków, sprawy dotyczące oświaty, gospodarki odpadami, tak, aby wszystkie usługi publiczne w mieście były dostępne z internetowego biura obsługi klienta. To będzie również zmiana w funkcjonowaniu jednostek miejskich, w ułatwieniu komunikacji między nimi – mówił prezydent.

Jak zaznaczał, jest to przygotowanie do większego projektu, czyli budowy linii światłowodowych, do połączenia jednostek miejskich. Projekt ten, przewidziany w przyszłorocznym budżecie będzie kosztował  2,8 mln zł. Będzie to uzupełnieni linii światłowodów, które już powstały w mieście.

Ta sieć która powstanie pomiędzy wszystkimi jednostkami miejskimi, będzie fundamentem do stworzenia w przyszłości wizyjnego monitoringu miasta. Światłowód pozwoli na bezpieczne przesyłanie danych z kamer, które będą monitorować miasto. Jak zaznaczał prezydent, w Stalowej Woli jest bardzo duży problem  z dewastacją mienia publicznego. Dlatego konieczne jest funkcjonowanie systemu wizyjnego monitoringu. To jest projekt wieloletni, ale bez bezpiecznej sieci, która będzie przesyłała te dane nie jest możliwe stworzenie całego oprzyrządowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021