W Stalowej Woli

Cywilizacja w końcu zawitała na przystanek

Cywilizacja w końcu zawitała na przystanek

Stare, straszące tylko swoim widokiem wiaty przystankowe, powoli zaczynają znikać z ulic Stalowej Woli. Średnio rocznie na ulicach miasta pojawia się 5-6, które są stawiane w miejsce starych lub też tam, gdzie dotychczas ich nie było.

Tak na przykład jak to było w przypadku przystanku przy ul. Sandomierskiej. Kilka dni temu została usunięta stara, blaszana wiata przystankowa. Widok tego obiektu odstraszał, zwłaszcza, że znajdował się przy drodze krajowej nr 77, czyli przy drodze wjazdowej do miasta. Blachy częściowo zostały rozkradzione. O wymianę tego przystanku mieszkańcy upominali się już od kilku dobrych lat, w tej sprawie interweniował także radny miejski Łukasz Durek. W końcu, kilka dni temu, ten obiekt został usunięty, a w jego miejscu stanęła nowa wiata. Teraz pasażerowie mogą oczekiwać na autobus w bardziej komfortowych warunkach, gdyż została wybrukowana także zatoka przystankowa. A jeszcze niedawno stali na ubitej ziemi, a po opadach deszczu w błocie.

Ponadto w tym roku na terenie miasta zostały również postawione nowe wiaty lub wymienione na nowe: przy ul. Grabskiego – przy Iwamecie i przy Ikei, przy ul. COP – naprzeciwko dawnej Kuźni Matrycowej, przy al. Jana Pawła II – obok Centrum 4 i przy salonie samochodowym.

Ponadto jedna wiata została też zlikwidowana na rynku na os. Rozwadów, w miejscu z którego odjeżdżają autobusy w kierunku Sandomierza. Po pierwsze została zniszczona, a po drugie została tam zmieniona organizacja ruchu ze względu na bezpieczeństwo. Obecnie autobusy jadące od strony Sandomierza zatrzymują się na przeciwległym przystanku.

W przyszłym roku miasto planuje również ustawienie kilku nowych wiat, obecnie jest analizowane, w których miejscach mają stanąć. Na pewno wiata zostanie zainstalowana przy ambulatorium przy ul. Kwiatkowskiego, w miejscu, w którym w ubiegłym roku została wykonana zatoka autobusowa. Jest też kilka przystanków, które ze względów estetycznych nie wyglądają najlepiej, np. ten przy ul. Kwiatkowskiego przy Politechnice Rzeszowskiej. Stanowi on kontrast do nowoczesnego obiektu.

Jedna wiata przystankowa to wydatek średnio 4 – 5, a nawet do 6 tys. zł wraz z montażem. Ze względu na ograniczenia finansowe, miasto kupuje rocznie około 6 wiat. Mają one jednolity wygląd architektoniczny, tak aby w Stalowej Woli panował jednolity styl.

przystanek2 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021