Fotorelacje

Czerwień załatwiła wszystko

Po bardzo nieudanej wyprawie do Bełchatowa (porażka 0:5), podopieczni trenera Wójcika rozgrywali spotkanie na własnym boisku, a ich przeciwnikiem była sąsiadka z ligowej tabeli, Olimpia Zambrów ( 9pkt-16 pozycja). Ciężko było wskazać faworyta w tym spotkaniu, ponieważ obie drużyny grały raczej poniżej oczekiwań. Stal Stalowa Wola na własnym boisku dość pewnie zdobywa punkty, przegrywając do tej pory jedynie jedno spotkanie przy Hutniczej.

W sobotnie popołudnie nielicznie zgromadzona publiczność (ok 250-300 osób), oglądała bardzo dziwne spotkanie. Już w 3 minucie tego spotkania, z boiska został wyrzucony Włodarczyk (Olimpia). Zawodnik gości faulował jednego z zawodników Stali, który wychodził już sam na sam z bramkarzem Olimpii. Trzeba przyznać, że sędzia podjął jedyną słuszną decyzję w tej sytuacji. W tym momencie chyba każdy na stadionie oczekiwał łatwego zwycięstwa zielono-czarnych nad osłabioną Olimpia. Tym bardziej że Stal zaledwie 6 minut później objęła prowadzenie. W środku boiska piłkę przejął Essam i zdecydował się na rajd z piłką, następnie technicznym uderzeniem z ok 16 metrów pokonał Humerskiego. Lepszego początku tego spotkania nie mógł chyba sobie nikt z fanów ,,Stalówki” wymarzyć. Niestety po raz kolejny nasi zawodnicy po zdobyciu bramki nieco zwolnili tempo gry, pozwalając gościom na chwile na poukładanie gry. Stalowcy co prawda mieli niepodważalną przewagę, jednak nie potrafili udokumentować tego zdobyciem kolejnej bramki. Olimpia broniła się na tyle dobrze, że bez większych problemów rozbijali ataki podopiecznych trenera Wójcika. Gra siadła już całkowicie ok 35 minuty, kiedy to nad stadionem w Stalowej Woli zgromadziły się ciemne chmury, z których zaczął padać naprawdę ulewny deszcz. Boisko momentalnie nasiąkło wodą uniemożliwiając ,,normalną” grę do końca pierwszej połowy. Na całe szczęście ulewa zelżała wraz z rozpoczęciem drugiej części gry. W przerwie szkoleniowiec Stali dokonał podwójnej zmiany, wpuszczając na boisko między innym Gębalskiego. Zawodnik ten wniósł na boisko sporo ożywienia, zwłaszcza w grze ofensywnej Stali. Już 5 minut po pojawieniu się na boisku Gębalski był bliski zdobycia bramki, kiedy to dostał świetne podanie z prawej strony, jednak piłka po jego strzale odbiła się jedynie od słupka i wróciła na boisko. W 54 minucie naszemu napastnikowi nie zabrakło już szczęścia. W zamieszaniu piłkę przed siebie wybił golkiper gości, a do piłki dopadł Gębalski i bez zastanowienia uderzył silnie, pakując piłkę do bramki Olimpii. 2:0 !!! I niestety znów po zdobyciu bramki Stal nie potrafiła pójść za ciosem, mało tego gra naszych zawodników w tym momencie wyglądała naprawdę słabo. Dużo niedokładnych podań, łatwe niepotrzebne straty. Jakby tego było mało, w 73 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. W polu karnym prostym zwodem Piasecki ,,położył” dwóch obrońców Stali, a następnie potężnym strzałem z 5 metrów, umieścił piłkę w siatce. Dopiero utrata bramki nieco przypomniała hutnikom, że to oni grają z przewagą jednego zawodnika i to oni powinni dyktować warunki. Zielono-czarni przeprowadzali atak za atakiej, niestety brakowało dokładności, ostatniego podania, wykończenia. Jednak w 91 minucie nie brakło już niczego. Co prawda Humerski świetnie wybronił dwa kolejne strzały zawodników Stali, lecz piłka w końcu trafiła do Dziubińskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. 3:1 !!! Sędzia chwilę później zakończył spotkanie. Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo Stalówki, tym bardziej że dzięki temu zwycięstwu hutnicy wydostali się ze strefy spadkowej.

Stal Stalowa Wola 3-1 Olimpia Zambrów
Mohamed Essam 9, Adrian Gębalski 54, Adrian Dziubiński 90 – Fabian Piasecki 73

Stal: 12. Bartosz Koncki – 2. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 4.Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik – 22. Bartłomiej Wasiluk (89, 13.Przemysław Stelmach), 20. Bruno Żołądź, 23. Adrian Dziubiński, 11.Michał Dobkowski (46, 16. Radosław Adamski), 14. Mohamed Essam (80, 10. Kamil Bętkowski) – 5. Kacper Piechniak (46, 9. Adrian Gębalski).