W Stalowej Woli

Część drzew w Ogródku Jordanowskim musi być wycięta

Część drzew w Ogródku Jordanowskim musi być wycięta

Jeden z najbardziej zaniedbanych placów zabaw, a zarazem atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu wśród zieleni, nabierze nowego wyglądu. Miasto zleciło prace projektowe dotyczące infrastruktury zabawowej i zieleni w Ogródku Jordanowskim w Stalowej Woli.

Miejsce to jest bardzo atrakcyjne dla mieszkańców, bo w centrum miasta, jednak zdegradowane. Dlatego, by mogło być lepiej wykorzystane konieczne jest jego zagospodarowanie, do czego też przymierza się miasto. Zostały już zlecone prace projektowe, w połowie roku powinny być już gotowe projekty. Ponadto od początku tego roku w parku były prowadzone prace związane z inwentaryzacją zieleni. Każde drzewo zostało zinwentaryzowane pod względem jakości i zdrowotności.

– Chcemy, aby osoba, która będzie robiła projekt techniczny, maksymalnie ochroniła istniejącą zieleń, aby lokalizacja obiektów zabawowych, infrastruktury, wpisała się w przestrzeń i jej zbytnio nie naruszała. Jednak, nie ma co ukrywać, że część drzew jest zdegradowana i musi być zastąpiona nowymi nasadzeniami. W opinii osób, które zajmują się kwestią zieleni, ten park jest dziełem przypadku, nie ma tam żadnych regularnych nasadzeń. Dlatego musi być wykonana duża praca przez projektantów, żeby w ramach całego projektu zrobić nowe, zaplanowane nasadzenia – wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zaznacza, że w parku jest niezbędne zrobienie nowych ścieżek, elementów zabawowych, oświetlenia i innej infrastruktury niezbędnej w takich miejscach. – Oczywiście moglibyśmy tam wymienić tylko elementy zabawowe, ale według mnie to jest za mało. To musi być nowy, pełny plan zagospodarowania tego miejsca. Mamy zabezpieczone środki finansowe i zależnie od skali tego, co zostanie zaproponowane przez architektów, jak daleko idące będą te zmiany, będziemy podejmować decyzję o tym, czy rozpoczynamy prace w tym roku, czy będzie to zadanie realizowane w przyszłym roku – mówi prezydent.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021